reklama

Jak trwale usunąć konto na IG (Instagram)? Instrukcja krok po kroku

redakcja | 19.11.2022 22:38

Pisząc IG (też ig) w tytule mamy oczywiście w głowie skrót od nazwy Instagram, czyli jednego z najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Jeśli masz konto na Instagramie i chcesz je teraz usunąć, podpowiadamy jakie kroki należy poczynić. 

Kobieta korzystająca z aplikacji, ilustracja do artykułu
Kobieta korzystająca z aplikacji, ilustracja do artykułu | envato, autor vinnikava
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Aby usunąć konto na IG (Instagram) należy zalogować się na swój profil internetowy, który znajdziesz pod adresem https://www.instagram.com. Nie może to być aplikacja.

Usuwanie Instagrama krok po kroku

Instrukcja usunięcia konta na Instagramie wygląda następująco:

  1. Zaloguj się na https://www.instagram.com/ kontem, które chcesz usunąć
  2. Otwórz adres: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/.
  3. Wybierz powód usunięcia w wybieraku "Dlaczego chcesz usunąć konto?".
  4. Wprowadź jeszcze raz dla hasło, które wymaga Instagram dla bezpieczeństwa.
  5. Instagram poinformuje Cię, że konto zostanie usunięte za 30 dni, a w tym czasie konto będzie niewidoczne na serwisie.
  6. Jeżeli zmienisz zdanie, możesz się zalogować ponownie przed podanym terminem usunięcia konta przez Instagram i wybrać opcję zachowania konta.

Nie musisz od razu korzystać z tej opcji. Instagram daje możliwość w tym samym miejscu tymczasowej dezaktywacji konta, zamiast go usuwać. Przy czasowej dezaktywacji, Twój profil nie będzie widoczny na Instagramie  do czasu zalogowania się  i ponownej aktywacji.

Bardzo ważne!

  • Usunięcie konta na IG może odbyć się tylko przez stronę internetową www.instagram.com. Nie można tego zrobić przez aplikację mobilną Instagrama na telefonie.
  • Uwaga! Wraz z usunięciem konta trwale tracimy swoje wszystkie zasoby na Instagramie: zdjęcia, fimy, komentarze, konwersacje. 
  • Przed usunięciem konta, zachęcamy do zrobienia kopii zapasowej powyższych rzeczy. 
  • Jeśli nie jesteście pewnie, czy usunięcie konta na Instagramie to dobra decyzja, zalecamy ze skorzystania opcji tymczasowej dezaktywacji konta na Instagramie. 
Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu