POV to angielski skrótowiec od pierwszych liter słów Point Of View. Po polsku POV oznacza po prostu punkt widzenia.

Może wydawać się, że POV najczęściej używany w branży po***, gdzie scena se** pokazana jest z widoku mężczyzny (często też kobiety), ale to nie do końca prawda, bo pov po prostu odnosi się do filmów kręconych z punktu widzenia bohatera oraz memów. 

Scenę POV widzimy jakby oczami głównego bohatera, dlatego możemy przeżywać jak on podróże, jazdę samochodem, lot szybowce, czy ekstremalnie szybki zjazd rowerem do downhill.

Slangowo - po  angielsku -  POV możemy używać normalnie w zdaniach. Przykładem takiego użycia będzie: What is your POV?, które oznacza: Jaki jest twój punkt widzenia? Młodzież bardzo często łączy angielskie akronimy w polskich zdaniach, co może mieć postać: Jaki jest Twój POV?

Co oznacza skrót POV na TikToku?

Z akronimem POV można spotkać się bardzo często na TikToku. Występuję w niezliczonej liczbie trendów. Jeśli widzisz na TikToku w opisie filmu POV, to autor chce, abyś wcielił się w rolę w tym filmie i obserwował go ze swojego punktu widzenia.

Skrót pov

pov to również skrót od angielskiego słowa poverty (ubóstwo, bieda), też często w takim kontekście znajdziecie go użytego w memach i na TikToku.