reklama

POV - skrót i skrótowiec, co to znaczy i charakterystyczne przykłady

redakcja | 04.10.2022 08:08

Nie wiesz, co to znaczy POV? Dorze trafiłeś, na naszym serwisie wyjaśniamy skrótowce (akronimy) oraz pojęcia slangowe. 

POV podczas downhill, ilustracja do artykułu tłumaczącego znaczenie akronimu POV
POV podczas downhill, ilustracja do artykułu tłumaczącego znaczenie akronimu POV | envato, autor oneinchpunchphotos
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

POV to angielski skrótowiec od pierwszych liter słów Point Of View. Po polsku POV oznacza po prostu punkt widzenia.

Może wydawać się, że POV najczęściej używany w branży po***, gdzie scena se** pokazana jest z widoku mężczyzny (często też kobiety), ale to nie do końca prawda, bo pov po prostu odnosi się do filmów kręconych z punktu widzenia bohatera oraz memów. 

Scenę POV widzimy jakby oczami głównego bohatera, dlatego możemy przeżywać jak on podróże, jazdę samochodem, lot szybowce, czy ekstremalnie szybki zjazd rowerem do downhill.

Slangowo - po  angielsku -  POV możemy używać normalnie w zdaniach. Przykładem takiego użycia będzie: What is your POV?, które oznacza: Jaki jest twój punkt widzenia? Młodzież bardzo często łączy angielskie akronimy w polskich zdaniach, co może mieć postać: Jaki jest Twój POV?

Co oznacza skrót POV na TikToku?

Z akronimem POV można spotkać się bardzo często na TikToku. Występuję w niezliczonej liczbie trendów. Jeśli widzisz na TikToku w opisie filmu POV, to autor chce, abyś wcielił się w rolę w tym filmie i obserwował go ze swojego punktu widzenia.

Skrót pov

pov to również skrót od angielskiego słowa poverty (ubóstwo, bieda), też często w takim kontekście znajdziecie go użytego w memach i na TikToku.  

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu