Szykuje się konkurencja dla Steam Decka? Asus prezentuje swoją przenośną konsolę

Grzegorz Chruścielewski | 10.04.2023 11:09 Kategorie: Gry Newsy

Choć Asus zapowiedział swoją konsolę 1 kwietnia, okazuje się, że nie jest to żart. Firma planuje stworzyć prawdziwą konkurencję dla Steam Decka. To, co ma różnić obydwie konsole, to fakt, że Asus zapowiedział dość nietypowy ruch, który ma zdecydowanie polepszyć jakość sprzętu. Czego mogą na ten moment oczekiwać gracze? Sprawdźmy to!

Konkurencja dla Steam Decka, ROG Ally
Konkurencja dla Steam Decka, ROG Ally | Fot. asusrog/ instagram.com
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Czym jest wspomniany Steam Deck? To właściwie przenośny komputer

Steam Deck to przenośny komputer, do złudzenia przypominający Nintendo Switch. Znacznie się jednak różni. Urządzenie Valve jest w stanie uruchomić popularne gry dostępne wyłącznie na PC. Steam Deck jest wyposażony w ekran dotykowy, żyroskop i co najważniejsze jest bezprzewodowy. Oznacza to, że każdy gracz może cieszyć się rozgrywką i ulubionymi grami, gdziekolwiek jest. Ma też ewentualną możliwość podłączenia zewnętrznych urządzeń, na przykład projektora lub telewizora. Warto także wspomnieć, że Steam Deck pozwala na dostęp do pełnej biblioteki gier, którą gracz posiada już na platformie Steam. Choć konsola nie jest dla każdego, to wiele osób jest zadowolonych. Nic więc dziwnego, że firmy, które zauważyły sukces Valve postanowiły nie być bierne. Tak więc Asus zdecydował się, że stworzy konkurencję dla urządzenia. Firma ogłosiła to jednak w dość dziwny sposób.

Asus ogłosił konkurencję dla Steam Decka, 1 kwietnia. Gracze myśleli, że to żart

Asus postanowił zapowiedzieć konkurencje dla Steam Decka 1 kwietnia. Nic więc dziwnego, że wielu graczy uznało to za żart. Co ciekawe firma również na początku przedstawiła to w ten sposób. Dopiero 3 kwietnia przekazano informację, że konsola ROG Ally będzie faktycznie wydana i będzie miała stanowić realną konkurencję dla urządzenia Valve. Jak zapowiada Asus, konsola będzie wyposażona w procesor od AMD, z czterema rdzeniami Zen 4 oraz układem graficznym RDNA 3. Asus zapowiada więc, że możliwości sprzętu będą zdecydowanie przewyższać Steam Decka. To jednak nie koniec. Firma zapowiada ciekawą możliwość, jaką będzie posiadać ROG Ally.

Asus zapowiada, że sprzęt będzie imponujący. Planują dodać pewną zaskakującą możliwość

Który gracz nie lubi rozwijać swojego komputera? Wiele osób pragnie jak najlepszej karty graficznej oraz wydajnego procesora. Nie ma w tym nic dziwnego, że fani wirtualnej rozrywki, marzą o jak największej ilości klatek na sekundę w każdej z ulubionych gier. Jak się okazuje, firma Asus zapowiedziała, że ROG Ally, będzie mieć możliwość rozwoju. Co to dokładnie znaczy? Jak mówią twórcy sprzętu, do konsoli będzie można podpiąć zewnętrzną kartę graficzną. Jeśli więc gracze będą mieć ochotę, aby rozwijać ROG Ally, to Asus postanowił im na to pozwolić. Warto więc czekać na kolejne testy i recenzje, ponieważ być może w przyszłości nowa przenośna konsola przewyższy możliwościami Steam Decka.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu