reklama

Kto to jest crush (krasz)?

redakcja | 04.10.2022 08:08

Crush, a raczej krasz, w znaczeniu slangowym oznacza zupełnie co innego niż angielskie znaczenie czasownika crush. Nie mylcie tego, slangowo crush nie oznacza zmiażdżyć.

Atrakcyjna kobieta
Atrakcyjna kobieta | Licencja envato, autor vadymvdrobot
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Crush (spolszczone krasz) to osoba, w której się zakochaliśmy lub darzymy ją dużą sympatią, a nie jesteśmy z nią w związku. Slangowo możemy napisać, że crush nie jest ani naszym bf, ani naszą gf.

Crush dzieli się odpowiednio na girl crush oraz boy crush. 

Synonimem slangowego słowa krasz, może być bez problemu bardziej nam znane słowo sympatia, ale często niestety określenie krasz powiązane jest z friendzone i możemy spokojnie wpisać je w definicję słowa crush.  

Mój crush/my crush

Wyrażenia, które możemy najczęściej usłyszeć, albo przeczytać to: mój crush (krasz), moja crush (krasz), czy mieć na kogoś crusha. Inną odmianą crush, a zarazem darzonego uczucia jest celebrity crush, czyli miłość do kogoś sławnego.  Wielu z nastolatków ma swojego celebrity crush-a. 

Celebrity crush

Z celebrity crush może się wiązać pojęcie c elebrity worship syndrome (CWS), czyli zespół kultu celebrytów, bardzo niebezpieczne zaburzenie obsesyjno-uzależnieniowe, w którym osoba nadmiernie angażuje się w szczegóły życia osobistego i zawodowego celebryty.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu