Na początku artykułu, ważne do zrozumienia jest, że nie wszystkie (niecałe) treningi bokserskie wymagają użycia rękawic. Na start swojej przygody z boksem odkryjesz, że wiele treningów skupia się na technice i kondycji, bez konieczności ubierania rękawic. Ćwiczenia takie jak skakanie na skakance, treningi interwałowe, oraz nauka podstawowych ruchów i pozycji mogą nie wymagać użycia rękawic. 

Większość typowych gymów bokserskich oferuje sprzęt do użycia na miejscu, zwłaszcza dla nowicjuszy, którzy mogą się rozmyślić po pierwszych zajęciach.  Jeśli klub, do którego idziesz na zajęcia,  nie jest typowym gymem bokserskim, może być różnie. Jeżeli idziesz na zajęcia indywidualne, często musisz mieć zawsze swoje rękawice. 

Najlepiej dopytaj się w klubie lub trenera, co potrzebujesz na pierwsze zajęcia. W lepszych gymach, na pewno założycie rękawice na pierwszym treningu, chociażby na chwilę  na koniec zajęć. 

Higiena a rękawice bokserskie

Nawet jeśli rękawice są w gymie, warto rozważyć zakup własnych rękawic bokserskich nawet przed pierwszymi zajęciami. 

Takie rozwiązanie zapewnia lepszą higienę, a także komfort. Ręka w rękawicach bokserskich bardzo się poci. 

Pod rękawice zakłada się owijki

Zobacz w innym naszym artykule: Po co są owijki bokserskie?

Dlatego też nawet jeśli nie zdecydujesz się od razu na zakup rękawic bokserskich, warto pomyśleć już przed pierwszymi zajęciami o zakupie własnych owijek na ręce. Owijki te, zwane również bandażami, pomagają zabezpieczyć dłoń i nadgarstek przed urazami podczas uderzeń. Wybierz najlepiej dobre i długie owijki (min. 4,5 m)  

O ile, gymy bokserskie mają (mogą mieć) rękawice, do użytku wspólnego, to owijek nie dostaniesz. 

Pamiętaj, że rękawice to nie jedyny sprzęt, który może być potrzebny na treningu boksu. Warto zainwestować również w ochraniacz na zęby. Przeczytaj w naszym kolejnym artykule, co warto zabrać na pierwszy trening bokserski?