Co warto zabrać na pierwszy trening bokserski?

redakcja | 27.04.2023 00:08 Kategorie: Listy Pięściarstwo (boks) Sporty walki

Jeśli zastanawiasz się, co zabrać na swój pierwszy trening  pięściarski (bokserski),  Nie martw się, przygotowaliśmy dla Ciebie kompletną listę wszystkich niezbędnych rzeczy.

Zapoznaj się z naszymi wskazówkami co warto mieć na pierwszym treningu, a co zakupić z biegiem czasu, gdy bardziej zaangażujesz się w trenowanie tego sportu. 

Trening bokserski, ilustracja do artykułu z listą rzeczy na trening
Trening bokserski, ilustracja do artykułu z listą rzeczy na trening | envato, autor RossHelen
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Oto lista rzeczy, które warto zabrać na pierwszy trening bokserski

  • Wygodny strój sportowy. Zabierz na trening luźne spodenki i koszulkę, które pozwolą Ci na swobodne poruszanie się. Nie musisz kupować stroju specjalnie dedykowanego do boksu lub innych sztuk walki. Jeśli złapiesz zajawkę, zakupisz sobie spodenki bokserskie i specjalną koszulkę, która ułatwia trenowanie.
  • Buty sportowe. Najlepiej lekkie i dobrze przylegające do stopy i najlepiej z płaską podeszwą. Tak samo jak ze strojem sportowym, nie będziesz potrzebował przez dłuższy czas profesjonalnego obuwia bokserskiego. Dedykowane obuwie możesz zakupić z czasem, chociaż wielu profesjonalnych bokserów nie trenuje w obuwiu bokserskim, 
  • Bandaże bokserskie (owijki). Służą ochronie dłoni i nadgarstków przed kontuzjami. Polecamy je mieć od pierwszego treningu. Zobacz w naszym innym artykule: Po co są owijki bokserskie?
  • Rękawice bokserskie. Jeśli posiadasz własne, zabierz je. W profesjonalnych gymach na pierwszych treningach trener może również udostępnić Ci parę rękawic klubowych. Najczęściej jednak są zniszczone, przepocone i brzydko pachną. Niektórzy mają problem higieniczny z zakładaniem rękawic po innej osobie. Docelowo będziesz posiadał przynajmniej dwa rodzaje rękawic: rękawice bokserskie do przyrządów (worek, tarcze) i rękawice do sparingów. 
  • Ochraniacz zębów. Na początku nie jest konieczny, ale jest obowiązkowy przy każdych zadaniówkach i sparingach. W profesjonalnych gymach bokserskich w tygodniu, w stałych dniach, przeprowadzany jest przynajmniej jeden trening kondycyjny, jeden techniczny i jeden sparingowy.
  • Ręcznik. Będziesz się dużo pocił, bardzo dużo. Zabierz obojętnie jaki mały ręcznik.
  • Butelka z wodą. Bardzo ważne, aby nawadniać się podczas intensywnego treningu. Porządny trening bokserski to litry wylanego potu.
  • Kask bokserski. Obowiązkowy podczas sparingów. Najczęściej kaski są w gymach. Występuje z nimi taki sam problem higieniczny jak z rękawicami. Jeśli planujesz trenować dłużej, zakup swój.
  • Podręczna torba. Nie ubierasz się w szatni we wszystkie wymienione wyżej elementy. Zakładasz tylko strój sportowy i buty treningowe.  Trening pięściarski zaczyna się od intensywnej rozgrzewki, na którą najczęściej nie zakładamy nawet owijek. Warto na sali mieć w jednym miejscu wszystkie rzeczy, które kolejno będziesz zakładał: owijki, rękawice, szczęka, woda i kask. 
  • Przybory pod prysznic. Jeśli lubisz wziąć prysznic po treningu, nie zapomnij o ręczniku, klapkach, żelu/szamponie pod prysznic. 
Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu