Premiery

Quake II: kultowa gra doczekała się remastera. Zaprezentowano trailer

Artykuł sponsorowany
Quake II remaster
(Quake II remaster : Fot. Bethesda Softworks/ youtube.com)

Fani serii Quake mogą zacierać ręce. Niedawno zapowiedziano ogromny remaster drugiej odsłony. Po 26 latach tytuł został wydany na komputery osobiste oraz konsole. Co zaprezentowali twórcy? Miłośnicy Quake’a powinni być zadowoleni.

Quake II zostanie zremasterowny. Twórcy przekazali nieco informacji

10 sierpnia odbył się QuakeCon. Jak zapowiadali twórcy, na wydarzeniu przedstawiono zwiastun remastera Quake’a II. Prezentacja była właściwie otwarciem całego eventu. Co przedstawili twórcy kultowej gry? Wbrew pozorom gracze dowiedzieli się całkiem sporo. Najważniejsza informacja jest jednak taka, że tytuł można już pobierać. Za egzemplarz na komputer osobisty należy zapłacić około 39 złotych. Produkcja została wydana również na konsole. Co zostało ulepszone? Przede wszystkim grafika oraz AI przeciwników. Od teraz w Quake’a II można zagrać w rozdzielczości 4K oraz cieszyć się znacznie poprawionymi modelami, czy płynniejszymi animacjami. Przerywniki filmowe zostały poprawione, a do gry dodano także dynamiczne oświetlenie oraz antyaliasing i głębie ostrości. Trzeba przyznać, że na zwiastunie wygląda to naprawdę intrygująco. Już na filmiku widać efekty pracy pracowników Bethesdy. Jeśli więc chcesz odświeżyć pamięć lub poznać kulisy wojny ze Stroggami, teraz będzie na to najlepszy moment.

Na czym polega Quake II? To jedna z kultowych gier typu FPS

Quake II został wydany ponad 20 lat temu. Tym samym stanowił kontynuacje jednej z pierwszych gier typu FPS. Po ciepłym przyjęciu poprzedniej odsłony twórcy szybko zdecydowali się na kolejną. To okazało się strzałem w dziesiątkę. Gracze szybko pokochali drugą część ulubionej gry. Tytuł zachwycał rozgrywką oraz przede wszystkim fabułą. W pierwszej odsłonie historia była właściwie znikoma. Nic więc dziwnego, że dodanie do produkcji nieco więcej opowieści, zachwyciło fanów. Akcja gry rozgrywa się w odległej przyszłości. Kiedy ludzkość nawiązała kontakt z obcą cywilizacją Stroggów, dość szybko narodził się konftlikt. Powodem były tajne plany obcych, które dotyczyły podboju Ziemi. Nic więc dziwnego, że ludzkość postanowiła bezzwłocznie zareagować. Zdecydowano o wysłaniu oddziału na ojczystą planetę Stroggów. Niestety znacznie bardziej zaawansowana cywilizacja, dość szybko rozgromiła ludzkich żołnierzy. Tylko jednemu z nich udało się przetrwać. To właśnie w niego wcielą się gracze. Bitterman został jedyną nadzieją ludzkości i zamierza zrobić wszystko, aby uratować swój dom. Z ogromną determinacją będzie przedzierać się przez złowrogie oddziały Stroggów, aby dotrzeć do ich przywódcy – Makrona i ostatecznie go zabić.
Czym jest „Świat gier” PAYBACK?
Artykuł sponsorowany Czym jest „Świat gier” PAYBACK?
Nie przegap