reklama

Apple iPad Pro z nowym ekranem OLED będzie robić różnicę

Grzegorz Chruścielewski | 20.08.2023 17:15

Ekrany OLED stosowane są coraz powszechniej, jednak do tej pory Apple nie zdecydowało się na ich zastosowanie w iPadzie Pro. Według najnowszych doniesień może się to niebawem zmienić, dzięki czemu ekran będzie jeszcze bardziej atrakcyjny dla użytkowników. Ostatnie informacje świadczą o możliwym debiucie iPad Pro z ekranami OLED już w przyszłym roku.

iPad PRO
iPad PRO | apple.com / materiały prasowe
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

iPad Pro z ekranem OLED w 2024 roku?

W czerwcu 2023 roku odbędzie coroczne wydarzenie WWDC, podczas którego zaprezentowane mają zostać nowe produkty marki Apple takie, jak MacBook czy Air 15. Prawdopodobnie podczas tego wydarzenie nie zostanie zaprezentowany nowy iPad PRO, w związku z tym przyjdzie nam poczekać na wersję OLED do kolejnego roku – zdaje się to potwierdzać wypowiedź Marka Gurmana, sugerująca, że premiera nowego iPad Pro z OLEDem może mieć miejsce dopiero w 2024 roku.

Co zmieni zastosowanie ekranów OLED w iPadzie Pro?

Wcześniejsze raporty o iPadzie Pro z ekranem OLED sugerowały, że Apple ma zamiar użyć hybrydowych paneli OLED, łączących cienką warstwę obudowy matrycy OLED ze szklanym podłożem. Ma to wypłynąć na zmniejszenie grubości i masy wyświetlacza.

Choć obecne tablety Apple mają już wysokiej jakości wyświetlacze o częstotliwości odświeżania 120 Hz z podświetleniem Mini LED, to ekrany OLED mogą przynieść prawdziwą rewolucję wizualną. Jeśli doniesienia się potwierdzą, w przyszłym roku będziemy mogli się cieszyć zupełnie nową jakością ekranu w PROsach.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu