reklama

Zwierzę na Z

redakcja | 04.10.2022 08:08

Poniżej przygotowaliśmy pomoc do gry Państwa/Miasta dla kategorii Zwierzę na literę Z. Tylko unikalne słowa otrzymują punktację dlatego warto wybierać zwierzęta na literę Z, które są nietypowe. Każde zwierzę na Z zostało dodatkowo opisane, aby było łatwiej Ci je zapamiętać i napisać podczas gry.

Zwierzę na Z
Zwierzę na Z | depositphotos.com
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje
reklama

Zając - dokładniej Zając Szarak  (Lepus europaeus) -  jest to zwierzę nie wielkich rozmiarów(wielkości kota lub małego psa), które posiada miękkie gutro, długie uszy, krótki ogon zwany omykiem i porusza się skacząc.  Zając Szarak  jest z rzędu zajęczaków, z rodziny zającowatych (Leporidae).

Zebra -  to bardzo charakterystyczne afrykańskie zwierzę. Zebra budową podobna jest do konia.  Zebrę rozpoznasz po biało czarnych pasach na sierści. Zebrę prosto skojarzyć z pasami na ulicy też potocznie nazywanymi "zebrą".Zimorodek - dokładniej Zimorodek zwyczajny (Alcedo atthis) – jest gatunkem ptaka z podrodziny zimorodków (Alcedininae) w rodzinie zimorodkowatych (Alcedinidae).  Zimorodek   to  niewielki ptak o niebieskiem(często określanum szmaragdowoniebieskim) upierzeniu. Jest jednym z najbarwniejszych naszych ptaków, przez wielu ocenianym jako jeden z najładniejszych ptaków występująych w Polsce. Zimorodek jest ryobżerny, dlatego spotkasz go nad brzegami rzek i jezior. Zimorodki gnieżdżą się w norach właśnie w pobliżu wód.

Zaskroniec - dokładnie Zaskroniec zwyczajny czyli Natrix natrix to niejadowity węża z rodziny połozowatych (Colubridae). Zaskrońce występują praktycznie w całej Europie. Spotkamy je również w Polsce. 

Inne zwięrzęta na literę Z, które możesz użyć w grze to: Zięba, Zielonka, Zębiełek, Zimnica, Zębacz, Zaroślarka, Zatoczek, Zagrzebka, Zebu.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu