Kiedy i gdzie walka?

Dobre wiadomości dla polskich kibiców boksu – już 24 maja w Rzeszowie odbędzie się walka o mistrzostwo świata w kategorii bridger (do 101,6 kg) federacji WBC. W roli głównej nasz champion, Łukasz Różański, który stanie naprzeciw byłego mistrza świata wagi junior ciężkiej, Lawrence'a Okolie.

Kto stoi naprzeciw siebie?

Łukasz Różański (15-0, 14 KO) to panujący mistrz świata federacji WBC, który tytuł zdobył w Rzeszowie, błyskawicznie pokonując Alena Babicia. Lawrence Okolie (19-1, 14 KO), z kolei, to były mistrz świata wagi junior ciężkiej, znany z dominacji nad polskimi pięściarzami na arenie międzynarodowej. Jego lista zwycięstw zawiera nazwiska takie jak Igor Jakubowski, Łukasz Rusiewicz, Nikodem Jeżewski, Krzysztof Głowacki oraz Michał Cieślak.

Stawka pojedynku

Ta walka to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również szansa dla Łukasza Różańskiego na utrzymanie tytułu mistrza świata wagi bridger federacji WBC. Dla Lawrence'a Okolie jest to okazja do zdobycia mistrzowskiego pasa w kolejnej kategorii wagowej oraz kontynuacji swojej dominacji nad polskimi pięściarzami.

Transmisja

Jak podaje informację boxer.org, na chwilę obecną nie jest jeszcze potwierdzone.

 

Walka Łukasza Różańskiego z Lawrence'em Okolie zapowiada się jako jedno z najważniejszych wydarzeń pięściarskich tego roku w Polsce. Różański, stając w obronie tytułu mistrza świata w Rzeszowie, będzie miał szansę nie tylko na utrzymanie pasa, ale i na pokonanie zawodnika, który do tej pory dominował nad polskimi pięściarzami. Czy uda mu się przerwać tę serię? Odpowiedź poznamy już 24 maja.