Slow Jogging, czy warto?
Slow Jogging to w bardzo dużym skrócie bieg wolniejszy niż trucht, a dla niektórych bieg wolniejszy niż spacer. W artykule poniżej zastanowimy się, czym więcej jest slow jogging, czy warto uprawiać slow jogging i dla kogo polecany jest slow jogging. Jeżeli wypluwasz płuca podczas normalnego biegu lub masz problemy ze stawami, a chcesz zacząć się ruszać, to ten artykuł jest dla Ciebie.

Co to jest slow jogging?
Slow jogging to technika bardzo wolnego biegu - powinien być znacznie wolniejszy niż trucht (w praktyce powinni wyprzedzać Cię nawet spacerowicze) - który ma za zadanie pozwolić uprawiać aktywność fizyczną osobą z bardzo słabą kondycją lub w podeszłym wieku. Slow jogging obiegł świat od Japonii i warto się nim zainteresować, bo działa i daje dobre efekty.
Dla kogo slow jogging?
Moglibyśmy napisać, że slow jogging jest dla każdego, ale jak jesteś sprawny i młody to polecamy spróbować trenować zwykły jogging. Slow jogging może - a nawet powinien być - wprowadzeniem do normalnego biegania, jeżeli z Twoją kondycją jest naprawdę źle. Dłuższe trenowanie slow jogging zostaw:
- starszym osobą,
- trenującym, którzy wracają do biegania po kontuzjach,
- osobom otyłym, które szczególnie są narażone na uszkodzenie stawów,
- osobom z różnymi schorzeniami, które nie mogą obciążać stawów.
Jakie są zalety slow jogging?
- Biegając regularnie slow jogging, jesteśmy w stanie zapobiec popularnym chorobom jak: otyłość, cukrzyca czy też choroby krążenia.
- Bieg w tak wolnym tempie nie obciąża stawów - w porównaniu do normalnego biegu, szczególnie odpoczywają kolana.
- Praktycznie z każdą kondycją, wiekiem oraz wagą wyjściową możemy zacząć się ruszać za pomocą tej techniki.
- Slow jogging to także relaks dla głowy, tak wolne tempo biegu potrafi nas znakomicie zrelaksować. Hiroaki Tanaka - twórca slow jogging - stworzył oprócz aktywności fizycznej całą filozofię tego biegu.