Mortal Kombat 1 został zapowiedziany. Co wiemy na ten moment?

Jak się okazuje niedawno opublikowany tajemniczy filmik z zegarem, który pojawił się na oficjalnym Instagramie Mortal Kombat, został ujawniony nie bez powodu. Kolejna odsłona uwielbianej serii bijatyki nadchodzi. Trzeba jednak przyznać, że twórcy przygotowali dla graczy coś niezwykle ciekawego. Mortal Kombat 1, będzie rebootem całej serii. Choć na ten moment niewiele jeszcze wiadomo, to znamy odpowiedzi na kilka najważniejszych pytań.

Czy to wciąż będzie ta sama gra? – Tak! Jednak warto wiedzieć, że kolejna odsłona wprowadzi odnowione uniwersum. Gracze będą mogli spotkać się z nową fabułą oraz mechanikami. Natomiast trzon gry wciąż pozostanie taki sam, a dobrze znane „fatailty” wciąż będzie cieszyć miłośników tej bijatyki.

Kiedy będzie premiera? – Jak się okazuje, reboot serii będzie wydany jeszcze w tym roku. Mortal Kombat 1, otrzyma premierę 19 września 2023 roku. Nie będzie trzeba więc długo czekać.

Czy będzie wczesny dostęp?  - Gracze już teraz mogą wykupić specjalne edycje Mortal Kombat 1. Do wyboru są Edycja Premium oraz Edycja Kolekcjonerska. Niezależnie od tego, na którą zdecyduje się gracz, otrzyma dostęp do gry nieco wcześniej niż pozostali, ponieważ już 14 września 2023 roku.

Zobacz także: Granie na Macu za pośrednictwem platform sprzedających gry >>

Co zawierają specjalne wydania Mortal Kombat 1? – W Edycji Premium, gracze otrzymają pakiet bojowy, wczesny dostęp do gry oraz 1250 smoczych kryształów. Jednak ta wersja będzie dostępna jedynie na konsole. Natomiast Edycja Kolekcjonerska będzie dodatkowo zawierać 16,5-calową figurkę Liu Kanga, która jest inspirowana skórką postaci w grze, a także trzy wyjątkowe wydruki, stalowe pudełko oraz dodatkowe 1450 smoczych kryształów.

Na jakie platformy zostanie wydana nowa odsłona Mortal Kombat 1? – Gra będzie dostępna na PlayStation 5, Xbox Series X|S, Nintendo Switch i komputery osobiste.

Jakie postacie będą dostępne? - W Mortal Kombat 1 pojawią się odświeżeni wojownicy znani z poprzednich części, w tym Liu Kang, Scorpion, Sub-Zero, Raiden, Kung Lao, Kitana, Mileena, Shang Tsung, czy Johnny Cage.

Czy będzie nowa mechanika? – Tak! Do gry zostaną dodani tak zwani „wojownicy Kameo”. Jak można przeczytać na głównej stronie gry, będą to postacie wspierające, które nieco urozmaicą rozgrywkę. Mają one za zadanie wspomóc gracza, rozszerzając jego możliwości.

Zobacz także: Karta graficzna - na co zwracać uwagę podczas wyboru?

Jakie tryby czekają graczy w nowej odsłonie? – Na graczy będzie czekać między innymi tryb fabularny. Niestety na ten moment nie wiadomo o zbyt wielu szczegółach. Jeśli chodzi o tryby online i offline, twórcy zapowiedzieli, że więcej informacji będzie się pojawiać wkrótce.

Zaprezentowano zwiastun. Mortal Kombat 1: reboot zapowiada się naprawdę dobrze

Pojawił się także ciekawy zwiastun. Choć na razie niewiele mówi on o rozgrywce, to trzeba przyznać, że twórcy włożyli w niego ogrom pracy. Filmik, opublikowany na YouTube zdecydowanie robi wrażenie. Choć początek jest dość spokojny, to jednak przy odrobinie cierpliwości na zwiastunie można ujrzeć to co kochają wszyscy fani serii Mortal Kombat - brutalne starcia, które zdecydowanie nie są dla ludzi o słabszych nerwach. Krew i wnętrzności będą wszędzie, a czaszki przeciwników zostaną zmiażdżone. Pozostało jedynie poczekać na premierę i wyczekiwać kolejnych informacji.