Można śmiało przyjąć że 3000 zł to kwota graniczna, otwierająca drzwi do świata laptopów ze średniej półki. Większość urządzeń w tej cenie ma w specyfikacji wydajny procesor, pojemny dysk i pamięć RAM w ilości, która zapewnia bardzo komfortową pracę. To sprawia, że za 3000 zł można kupić komputer, który przeciętnemu użytkownikowi nie stawia zbyt wielu ograniczeń.

Laptopy do pracy do 3000 zł

W założonym budżecie można kupić kilka laptopów, które będą wyposażone w lepszy procesor niż prezentowane. Dlaczego więc zdecydowaliśmy się polecić poniższe modele? Ponieważ jednostka główna nie ma kluczowego znaczenia w typowej pracy biurowej, a inne cechy tych laptopów ewidentnie predysponują je do zastosowań służbowych. 

  • HP 17 i3. Producent wyposażył ten model w procesor Intel Core i3 11. generacji. W tej cenie można już oczekiwać jednostki i5, ale HP 17 ma w rękawie inne mocne karty. Jedną z nich jest pamięć RAM DDR4 o pojemności aż 16 GB. To wystarczy do bardzo komfortowej pracy biurowej. Atutami tego urządzenia są też dysk SSD 512 GB i ekran IPS Full HD, którego przekątna to aż 17,3 cala. 
  • ASUS Vivobook 17 i3. Pod względem specyfikacji, kolejna propozycja na naszej liście jest bliźniaczo podobna do poprzedniej. Także tutaj mamy procesor Intel Core i3, 16 GB pamięci RAM, dysk SSD o pojemności 512 GB i wielki ekran IPS Full HD o przekątnej 17,3 cala, który wydaje się być stworzony do pracy w kilku oknach jednocześnie.

Zobacz także: Kiedy wymienić biurko na biurko gamingowe >>

Laptopy do gier do 3000 zł

Niestety, kwota do 3000 zł nie pozwala obecnie kupić laptopa z dedykowaną kartą graficzną. Taka suma wystarczy jednak na zakup naprawdę wydajnego urządzenia, które dość dobrze sprawdzi się w gamingu.

  • Acer Aspire Vero AV15-51-55PU. Nasza pierwsza propozycja dla gamerów jest wyposażona w wydajny procesor Intel Core i5 ze zintegrowaną grafiką Intel Iris Xe Graphics, 8 GB pamięci RAM i dysk SSD 512 GB. O dobre wrażenia z rozgrywki dba matowy ekran IPS Full HD o przekątnej 15,6 cala.
  • DELL Inspiron 3525-4629. Na koniec mamy dla Was prawdziwą perełkę. DELL Inspiron 3525-4629 działa pod kontrolą wydajnego procesora AMD Ryzen 5 5625U z naprawdę solidnym układem graficznym AMD Radeon Graphics. W połączeniu z 8 GB pamięci RAM DDR4 i ekranem Full HD 15,6 cala, przekłada się to na naprawdę niezłe wrażenia z rozgrywki. Funkcję magazynu gier spełnia dysk SSD 512 GB.