Klątwa przedmiotów dla graczy!

Nie wiedzieć czemu utarło się, że gry komputerowe to rozrywka dla dzieci i wszystko, co z nimi związane nie przystoi osobom dorosłym. Wprawdzie w ostatnich latach sytuacja trochę się zmienia, ale bardziej jest to spowodowane tym, że pierwsze pokolenie graczy osiągnęło już dorosłość, ma własne dzieci, a miłością do grania zaraziło następne pokolenie. Wytrawni gracze pamiętają czasy meblościanek, niewygodnych krzeseł i zbyt małych biurek, na których oprócz całej sterty „przydasi” musiały się jeszcze zmieścić książki do szkoły czy wielki, kineskopowy monitor. Stąd, teraz gdy mają własne dzieci i własny kącik do grania, chętnie inwestują w przedmioty poprawiające ergonomię i przyjemność z gry. Na szczycie listy rzeczy, w które gotowi są zainwestować, walczą o pierwsze miejsce — fotel gamingowy i biurko gamingowe. Ale to właśnie biurko jest zazwyczaj najtrudniejszym wyborem.

Przyjemne z pożytecznym

Nie oszukujmy się, większość graczy dokładnie bada rynek nawet przed najprostszym zakupem. Myszka, klawiatura, monitor, procesor czy choćby słuchawki. I choć oczywiście wygląd, dodatki i gadżety mają ogromne znaczenie przy wyborze, to jednak funkcjonalność gra tu pierwsze skrzypce. 

Tak samo jest w przypadku biurka. Biurko dla gracza to nie tylko piękny design, praktyczne dodatki czy różnokolorowe taśmy led. To przede wszystkim funkcjonalność i praktyczność. Duża powierzchnia robocza, wysokiej jakości wytrzymałe materiały, regulowanie wysokości, specjalne korytka kablowe, wyprowadzenie gniazd zasilających na blat biurka, dodatkowe gniazda USB, uchwyty na słuchawki czy kubki. Gdyby nazwać to biurkiem dla projektantów lub dla kierowników, odbiór byłby zupełnie inny, a takie biurko stałoby w każdym biurze na honorowym miejscu.

Od czego zacząć?

Jakie biurko gamingowe będzie najlepsze i czym kierować się przy wyborze? Przed zakupem warto jasno określić miejsce, gdzie postawimy biurko. To pozwoli zdefiniować jego kształt, możliwe dodatki czy wielkość blatu. Większość biurek oscyluje w granicach 120-160 centymetrów szerokości blatu, przy maksymalnie 80 centymetrach głębokości. Nie znaczy to jednak, że ten wymiar jest niezmienny i stały. Doświadczone firmy, takie jak ZDESK zajmują się produkcją biurek pod wymiar i zgodnie z życzeniem klienta, nie zapominając przy tym o wszystkich istotnych, wymienionych już cechy mebla.

Wiele osób, których kusi biurko dla gracza, decyduje się także na biurko gamingowe narożne, aby nie tylko efektywniej wykorzystać miejsce w pokoju, to dodatkowo zwiększyć ilość przestrzeni roboczej.

Tańsze czy droższe?

Często wahamy się, czy dany zakup na pewno nam się spodoba i może wpierw zacząć od czegoś tańszego, a później wymienić na lepszy, ale i droższy model. Z biurkiem sytuacja może wydawać się podobna.

Po pierwsze wpierw wybierzmy model, który do nas pasuje, a dopiero potem sprawdźmy cenę. Lepiej mieć idealnie dopasowany do naszych wymagań mebel, nawet przy wyższym koszcie, niż zdecydować się na tani model i latami znosić niewygody. Cechy, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę to: 

  • kształt (biurko gamingowe narożne lub zwykłe), 

  • kolor, 

  • wielkość,

  • materiał.

Warto rozważyć też biurko regulowane elektrycznie. Pozwala ono, za pomocą silników sterowanych elektrycznie, samodzielnie wybrać wysokość ustawienia blatu co daje nam możliwość dostosowywania biurka np. do zmieniającego się wraz z wiekiem, wzrostu dziecka.

Po drugie, biurko gamingowe to inwestycja na lata i nie warto wybrać czegoś taniego, co po kilku miesiącach użytkowania będzie nadawać się do wymiany. Biurko dla gracza równie dobrze może posłużyć jako biurko do nauki, biurko do pracy, czy biurko do realizacji hobby. Nie musimy też od razu kupować do niego wszystkich dodatków, możemy zdecydować się na model podstawowy, a poszczególne gadżety kompletować wraz z upływem czasu, gdy okaże się, że nasz wybór faktycznie był strzałem w dziesiątkę. 

ZDESK — gwarancja profesjonalizmu i jakości

Gdzie zacząć szukać swojego idealnego biurka gamingowego? Na rynku istnieje wiele firm specjalizujących się w tego typu konstrukcjach. Wśród nich niekwestionowanym liderem jest ZDESK, gdzie wybór modeli i rozwiązań naprawdę robi wrażenie, a dodatki i opcje są intuicyjne i proste w samodzielnej instalacji. Wykwalifikowani pracownicy pomogą przejść przez cały proces wyboru biurka oraz doradzą w kwestiach technicznych i użytkowych wszystkim, którzy nie mają doświadczenia i potrzebują wsparcia.