Jak wybrać imię dla dziecka? Sprawdzone metody wybierania imion dla dzieci

redakcja | 04.10.2022 08:08

Wybór imienia dla dziecka to bardzo ważna decyzja, bo jest to decyzja na całe życie. Często od niej zależy to, jak dziecko będzie postrzegane wśród rówieśników, w przyszłej szkole, w pracy. Niektórzy wierzą, że imię warunkuje niektóre nasze cechy charakteru i przyszłe umiejętności, istnieje też opinia, że każdy z nas ma imię zapisane "w gwiazdach" i wybór naszych rodziców tak naprawdę wcale nie jest ich wyborem. My w redakcji jesteśmy dalekie od takiego podejścia, które jest bliskie paranauce i parapsychologii. Pomożemy Ci jednak podejść do tego praktycznie i z głową, aby Twój dzieciak miał imię z którego cała rodzina i on sam w przyszłości będzie zadowolony. 

Imię dla dziecka
Imię dla dziecka | depositphotos.com \ autor razyphoto
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Sposoby wybierania imienia dla dziecka

Jest kilka sposobów wybierania imienia dla dziecka, począwszy od tradycyjnego "przynoszenia" sobie, czyli nadawania imienia z kalendarza, zależnie od tego, w jakim dniu się dziecko urodziło. Bardzo często imię jest wybierane zgodnie z obowiązującą modą, dlatego później okazuje się, że w jednej klasie jest pięć Julii, cztery Wiktorie i pięciu Mariuszów. Często dostajemy także imię po przodkach lub tradycyjne imię w naszej rodzinie. Najczęściej jest tak, że otrzymujemy imię, które najzwyczajniej w świecie podoba się naszym rodzicom. Problem leży w tym, że nie zawsze to, co spodobało się naszym rodzicom nie zawsze będzie się nam podobało. No i naszym rówieśnikom, co zazwyczaj jest ogromnym problemem. Rodzice często nie zastanawiają się, jakie będą konsekwencje nadawania imion niekonwencjonalnych lub aż za bardzo popularnych, bo na przykład mała Ania nie będzie musiała znosić takich docinek, jak na przykład mała Hildegarda, ale będzie czuła się niekomfortowo w klasie, w której jest trzy inne Anie. Później sytuacja powtórzy się także w dorosłym życiu. Więc czy nie warto by było poświęcić więcej czasu tej kwestii i rozważyć wszystkie minusy i plusy oraz głęboko się zastanowić nad wyborem imienia. No i należy pamiętać, że to decyzja na całe życie i dotyczy naszego ukochanego dziecka.

Jak imię wpływa na charakter?

Kolejną kwestią jest to, jak imię wpływa na nasz charakter i postrzeganie nas, bo czy dorosły Pan Kacper będzie miał takie poważanie jak Pan Stanisław? Lub dziecko o imieniu Zuzia będzie wydawało nam się tak samo słodkie jak dziecko i imieniu Grażyna? Jest to kolejna z kwestii do przemyślenia. Tak więc podsumowując, wybór imienia nie jest tak prostą sprawą jak może się wydawać i należy naprawdę poświęcić mu wiele czasu i podejść do tego naprawdę poważnie.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu
reklama