Co pokazano na gameplay’u? Walki będą naprawdę widowiskowe

Wiele emocji wzbudził niedawno opublikowany gameplay. Przede wszystkim fani uniwersum Final Fantasy mogli zobaczyć dynamiczne i widowiskowe sceny walki, ale także starcia z bossami, czy system rozwoju postaci.

Trzeba przyznać, że historia świata jest ciekawa, ale jak można zauważyć na opublikowanym gameplay’u sceny walki, które będą kluczowe podczas rozgrywki, również są absolutnie niesamowite. Clive perfekcyjnie wykonuje płynne ruchy mieczem, przez co potyczki z wrogami są naprawdę satysfakcjonujące. Fani widowiskowych potyczek, zdecydowanie powinni być zadowoleni. Graficznie, gra również wypadła naprawdę ciekawie.

„Nie wiem, co powiedzieć, to była niewiarygodna prezentacja. Potrzebuję Final Fantasy XVI w moim życiu”

- piszą zachwyceni gracze pod filmikiem w serwisie YouTube. Trzeba przyznać, że gameplay został przygotowany świetnie. System rozwoju postaci również robi wrażenie. Dostępnych będzie kilka drzewek umiejętności związanych z Eikonami. Warto wspomnieć także, że gracze, którzy będą woleli skupić się na fabule, otrzymają specjalny tryb, który bardzo ułatwi wszelkie starcia.

O czym będzie dokładnie opowiadać Final Fantasy XVI? Gracze wcielą się w Clive’a Rosfielda.

 Podczas rozgrywki, będzie można doświadczyć różnych etapów jego życia i poznać przeróżne lokacje świata Valisthea. W krainie znajdują się ogromne kryształy zapewniające „eter”. To właśnie przy nich rozwinęły się najważniejsze królestwa świata. Choć pomiędzy nimi nie dochodziło do żadnych spięć, to sytuacja dramatycznie się zmieniła, kiedy pojawiła się tajemnicza Plaga. To właśnie pod wpływem trudnych wydarzeń pierworodny syn Arcyksięcia Rosarii, Clive Rosfield, kiedy został obwołany Pierwszą Tarczą Rosarii, doświadczył tragedii i wszedł na ścieżkę zemsty.

Kiedy premiera? Posiadacze PlayStation 5 mogą już zacierać ręce

Premiera Final Fantasy XVI przypadnie na 22 czerwca 2023 roku. Gracze PlayStation 5 oraz komputerów osobistych, będą mogli bez przeszkód cieszyć się tytułem. Niestety posiadacze starszej generacji konsol oraz Xbox’a mogą jedynie obejrzeć gameplay’e na YouTube. Trzeba jednak wspomnieć, że gracze komputerów osobistych, muszą przygotować się na spore wymagania sprzętowe. Grafika na takim poziomie, z pewnością będzie wymagała ogromnej mocy obliczeniowej kart graficznych. Jednak na dokładne wymagania sprzętowe, trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Zobacz także: Nowe Raybany AI. Jeszcze lepsze niż poprzedni model? >>