Poprawa jakości i funkcjonalności względem pierwszej generacji

Najnowsza wersja inteligentnych okularów Ray-Ban Meta wprowadza wiele ulepszeń w stosunku do pierwszej generacji. Przede wszystkim poprawiono jakość dźwięku – zastosowano nowe głośniki z rozszerzonym zakresem niskich tonów, wyższą maksymalną głośnością i lepszą kierunkowością. Dzięki temu słuchanie muzyki, podcastów i prowadzenie rozmów ma być bardziej komfortowe.

Również mikrofony doczekały się modernizacji – pięcioelementowa matryca pozwala na wierne nagrywanie dźwięku z każdego kierunku. Kamerę także ulepszono. Teraz ma 12 MP i nagrywa wideo w 1080p, więc zdjęcia i klipy są wysokiej jakości. W razie potrzeby można oczywiście podłączyć słuchawki bezprzewodowe. Które z nich wybrać? Sprawdź najlepsze słuchawki bezprzewodowe douszne i zdecyduj osobiście.

Nowe okulary zyskały też na wygodzie użytkowania. Są lżejsze, a ich profil jest cieńszy niż poprzedniej wersji. Dodatkowo są odporne na zachlapania (klasa IPX4). Na komfort wpływa również szybsze działanie panelu dotykowego i lepsza interakcja głosowa z asystentem Meta AI.

Bateria o pojemności 820 mAh, wspierana przez energooszczędny procesor Snapdragon AR1 Gen1, powinna pozwalać na dłuższe działanie urządzenia między kolejnymi ładowaniami. W zestawie znajdziemy kompaktowe etui ładujące gwarantujące do 8 dodatkowych ładowań.

Nowe, innowacyjne funkcje

Nowa generacja inteligentnych okularów Ray-Ban Meta wprowadza dwie zupełnie nowe, rewolucyjne funkcje. Pierwszą z nich jest możliwość prowadzenia transmisji live (live streaming) bezpośrednio z okularów na Facebooka lub Instagram. Tym samym użytkownicy mogą dzielić się na żywo swoim punktem widzenia i przeżyciami ze znajomymi w mediach społecznościowych. Takich możliwości nie dają nawet najnowocześniejsze telefony, których ranking znajdziesz pod adresem https://komorkomat.pl/telefony/.

Drugą nowością jest integracja z asystentem głosowym Meta AI. Po wypowiedzeniu frazy „Hej Meta” użytkownik może zadawać pytania, prosić o informacje, sterować odtwarzaniem multimediów czy robić zdjęcia. Asystent AI został specjalnie zoptymalizowany do obsługi głosowej w okularach. Co ważne, na razie funkcja Meta AI jest dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych, w ramach wersji beta.

Te dwie nowe, przełomowe funkcje mają sprawić, że okulary Ray-Ban Meta będą jeszcze bardziej uniwersalnym narzędziem do rejestrowania i udostępniania wrażeń z otaczającego świata i zyskają przewagę nad poprzednią generacją oraz konkurencją.

Szeroki wybór modeli i opcji personalizacji

Nowa generacja inteligentnych okularów Ray-Ban Meta oferuje szeroki wachlarz dostępnych modeli, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Podstawowe warianty to klasyczny, ponadczasowy Wayfarer oraz nowy, vintage’owy model Headliner. Oba występują w wersji Matte Black i Shiny Black.

Nowością są też trzy transparentne wersje kolorystyczne oprawek – Jeans, Rebel Black i Caramel. Dają one możliwość podkreślenia nowoczesnego, technologicznego charakteru okularów. Ponadto każdy model można spersonalizować na stronie Ray-Ban Remix – dostępnych jest ponad 150 kombinacji oprawek i szkieł.

Okulary są też kompatybilne z soczewkami korekcyjnymi, więc mogą je nosić osoby z wadami wzroku. Taka uniwersalność i szeroki wybór sprawiają, że każdy znajdzie model idealnie pasujący do swojego stylu i potrzeb.