Zobacz w formie listy atrakcje, z których musisz skorzystać, będąc w Dubaju. 

Zwiedzanie Burj Khalifa

Jako najwyższy budynek na świecie, Burj Khalifa jest niewątpliwie atrakcją, której nie można przegapić. Unosząc się na wysokość 828 metrów, ta architektoniczna ikona oferuje niesamowite panoramy miasta i pustyni. Warto wjechać na taras widokowy, żeby zobaczyć panoramę miasta. 

Akwarium w Dubai Mall

Niedaleko Burj Khalifa znajduje się jedno z największych akwariów na świecie. Odwiedź tę podwodną oazę i poczuj się jak w innym świecie.

Pustynne Safari

Zanurz się w autentycznej atmosferze arabskiej pustyni, wybierając się na safari. Możesz jeździć na wielbłądach, jeździć po wydmach, próbować lokalnej kuchni i podziwiać niezapomniane zachody słońca.

Plaże w Dubaju

Choć Dubaj jest znany z futurystycznej architektury, plaże w Dubaju są równie urocze. Plaża Jumeirah, z widokiem na hotel Burj Al Arab, jest jednym z najpopularniejszych miejsc do odpoczynku w gorące letnie dni.

Ski Dubai

Chciałbyś uciec od letniego upału? Ski Dubai w centrum handlowym Mall of the Emirates oferuje sztuczny śnieg i narciarskie stoki. To jedyna na świecie kryta stacja narciarska z prawdziwym śniegiem w środku pustyni.

Marina Walk

Przyjemny wieczorny spacer wzdłuż Marina Walk to doskonały sposób na zakończenie dnia. Restauracje, kawiarnie i sklepy są otoczone przez imponujące wieżowce, tworząc piękny kontrast.

Wycieczka dhowem

Odkryj Dubaj od strony wody, podziwiając panoramiczne widoki miasta z tradycyjnej arabskiej łodzi - dhow. Wieczorne rejsy oferują kolację na pokładzie z widokiem na oświetlone panoramy miasta.

Dubai Miracle Garden

W sezonie letnim, kiedy rośliny kwitną, ten ogromny ogród pełen jest niesamowitych instalacji kwiatowych. Nie przegap największego na świecie "kwiatowego zegara" i pełnowymiarowego samolotu Emirates z kwiatów.

Dubai Opera

W sercu miasta, Dubai Opera to perła kultury, prezentująca wiele przedstawień, od opery, poprzez balet, po koncerty i spektakle teatralne.

Global Village

Wielokulturowe doświadczenie, gdzie możesz zasmakować kuchni i kultury z ponad 90 różnych krajów. Otwarty tylko w sezonie zimowym, ale planowanie wizyty na początku lub końcu lata jest warte rozważenia.

Pamiętaj, że to nie zamknięta lista atrakcji w Dubaju, a  tylko kilka z niezliczonych atrakcji, które czekają na Ciebie. Te atrakcje powinno Ci się udać, zobaczyć będąc w Dubaju nawet tylko na kilka dni.