Na co warto zwrócić uwagę?

Pamiętaj, aby na wybór kancelarii dać sobie odpowiednio dużą ilość czasu. Nie działaj pod presją. Pamiętaj że proces poszukiwania kancelarii może okazać się żmudny i czasochłonny. Podczas wyboru kancelarii szczególną uwagę zwróć na aspekty takie jak:

  • specjalizacja kancelarii
  • doświadczenie kancelarii
  • koszt skorzystania z usług kancelarii
  • opinie o kancelarii wśród byłych klientów
  • ilość prowadzonych spraw
  • język komunikacji
  • rozwój

Czy specjalizacja jest ważna?

Specjalizacja kancelarii jest niezwykle ważna. To dzięki niej zatrudnieni w kancelarii prawnicy są prawdziwymi ekspertami w tym obszarze prawa. Pamiętaj, że nikt nie może być specjalistą od wszystkiego. Tak samo jak w przypadku lekarza wybierasz doktora z konkretną specjalizację np. kardiologii, tak samo w przypadku prawnika wybierz osobę, która zajmuje się danym obszarem prawa.

Na rynku znaleźć możesz wibor kancelaria, kancelarię frankową, kancelarię zajmująca się sprawami karnymi czy rozwodami i sprawami rodzinnymi. Dobierz kancelarię do swoich potrzeb. 

Co zrobić kiedy nie rozumiem co prawnik do mnie mówi?

Jeżeli jesteś na spotkaniu ze swoim prawnikiem i nie rozumiesz co do ciebie mówi, poproś go, aby wytłumaczył ci daną rzecz jeszcze raz, w sposób bardziej przystępny. Pamiętaj, że przy prawniku musisz czuć się swobodnie i otwarcie mówić o swoich problemach. Dlatego już na samym początku zwróć na to uwagę. 

Poproś prawnika, aby wytłumaczył ci dane rzeczy jeszcze raz – pozwoli uniknąć wam to sytuacji, w których ty nie rozumiesz danej rzeczy, gdyż prawnik używa zbyt branżowego skomplikowanego języka. Taka komunikacja – mówienie o tym czego się nie rozumie, pozwoli uniknąć ci zbyt dużego stresu i nieprzyjemnych sytuacji.

Na co warto zwrócić jeszcze uwagę?

Dodatkowo zwróć również uwagę na sposób komunikacji między pracownikami w kancelarii. Czy komunikacja to jest sprawna i przebiega bez żadnych zakłóceń? Czy być może prawnik musi czekać bardzo długo na przekazywane dokumenty lub informacje przez innych pracowników?

Będąc w kancelarii możesz również zwrócić uwagę na to,  w jaki sposób zwracają się do siebie nawzajem pracownicy. Dodatkowo możesz sprawdzić wykształcenie zatrudnionych pracowników i rozwój ich wiedzy. 

Czy opinie pomogą mi dokonać ostatecznego wyboru?

Jeżeli nadal nie  potrafisz dokonać wyboru zwrócić szczególną uwagę na opinie byłych klientów. Pamiętaj, że inni klienci zgłosili się z bardzo podobnym problemem do twojego, dlatego ich opinia może być dla ciebie bardzo cenna. Gdy zwrócisz uwagę na opinie jakie posiada Kancelaria możesz poznać odpowiedź na swój dylemat. 

Opinie te sprawdzić możesz np. w Internecie, w grupach tematycznych na mediach społecznościowych czy też na forach internetowych. Dodatkowo zapytaj o  rekomendacje swojej rodziny bądź przyjaciół – być może któryś z nich korzystały usług właśnie z tej kancelarii. 

Koszt usług prawniczych

Poszukując kancelarii zwróć również uwagę na to jaki będzie całkowity koszt skorzystania z usług danej kancelarii. Pamiętaj, że kancelarie mogą posiadać różny system rozliczeń między innymi godzinowe czy prowizyjne. 

Wybierz kancelarię, na którą jest się stać. Zwróć szczególną uwagę na to, co w chodzi w skład twojej umowy a jakie usługi będą dodatkowo płatne.