Żelazko z automatycznym doborem temperatury - jaki model sprawdzi się najlepiej?

redakcja | 29.01.2023 21:23

Prasowanie nie jest już tak żmudną czynnością jak jeszcze kilka lat temu. Producenci żelazek oferują coraz to nowe rozwiązania, które nie tylko znacznie ułatwiają cały proces, ale również poprawiają jego bezpieczeństwo. Nie jest już tak łatwo przypalić ulubione ubranie! Coraz popularniejsze są również żelazka parowe, wykorzystujące właściwości pary wodnej do usuwania zagnieceń. Na jakie zaawansowane żelazka postawić? Podpowiadamy w tym artykule!

zelazko automatyczne
zelazko automatyczne | fot. whitepress.com
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Innowacyjne żelazka - o czym pamiętać przy wyborze?

Szukając innowacyjnych żelazek, warto wiedzieć, na jakie aspekty zwracać uwagę. Jedną z najważniejszych kwestii są funkcje parowe. Silne uderzenia pary pomogą poradzić sobie z nawet uporczywymi zagnieceniami. Co więcej, niektóre modele z taką opcją pozwalają na prasowanie pionowe, czyli tak, jak umożliwiają to stacje parowe - bez rozkładania deski! To duże ułatwienie, jeśli chcemy na szybko poprawić zagniecenia tuż przed wyjściem. Takie dopracowane modele cieszą się coraz większą popularnością, nic dziwnego - są znacznie wygodniejsze w użyciu.

Ale to nie koniec - inną ważną funkcją jest ochrona prasowanych ubrań. Najczęstszym problemem przy prasowaniu jest nieodpowiednie dobranie temperatury do rodzaju prasowanej tkaniny. Raczej to, a nie pozostawienie żelazka na prasowanej bluzce czy sukience jest głównym powodem zniszczeń odzieży. Na szczęście są na to sposoby! Warto zwrócić uwagę na automatyczny dobór temperatury. W żelazkach Philips nazywa się to OptimalTemp. Dzięki tej funkcji nie musimy ręcznie regulować temperatury i sprawdzać dokładnie oznaczeń na metkach. Połączenie odpowiedniej temperatury stopy żelazka z wyrzutem pary zapewnia bezpieczeństwo prasowanych tkanin i minimalizuje ryzyko, że nasze ulubione ubrania ulegną przypadkowemu zniszczeniu. To bardzo wygodne rozwiązanie, oznacza bowiem, że musimy mniej angażować się w dobór odpowiednich parametrów.

Jaki model z taką funkcją wybrać? Jest sporo możliwości!

Żelazka z automatycznym doborem temperatury

Marka Philips jest jednym z liderów jeśli chodzi o żelazka. Nic dziwnego, OptimalTemp to jedna z flagowych technologii tego producenta, dlatego polecane modele sygnowane są właśnie jego znakiem. Czy polecamy same drogie modele? Żelazko z funkcją OptimalTemp możemy kupić za nieco powyżej 400 zł - jest więc to inwestycja, która szybko się zwróci, pomoże znacząco skrócić czas prasowania. Na jakie konkretnie żelazka warto postawić?

  • PHILIPS DST8020/20 Seria Azur 8000 - zbierający pozytywne opinie model o sile uderzenia pary 240 g/min, pojemniku na wodę 0,3 l i mocy 300 W. Oprócz funkcji OptimalTemp, warto zwrócić uwagę na automatyczne wyłączanie oraz możliwość pinowego wyrzutu pary - to przydatne na co dzień rozwiązanie! Inteligentna technologia wytwarzania pary pozwala dostosować jej strumień do ruchów wykonywanych za pomocą żelazka. Dzięki temu pozbędziemy się zagnieceń znacznie szybciej.
  • PHILIPS DST8030/70 Seria Azur 8000 - model o silnym uderzeniu pary 240 g/min, pojemniku na wodę 0,35 i mocy 3000 W - parametry są więc podobne do omawianego wcześniej modelu. Tak, jak i zastosowane technologie - wszystkie rozwiązania znajdziemy również w tej propozycji. Warto zwrócić uwagę na stopę żelazka - SteamGlide Elite. Świetnie sprawdza się na każdym rodzaju tkanin, zapewniając płynność prasowania. Przy tym - łatwo ją wyczyścić! To również model, który jest łatwy w konserwacji - odpowiada za to Quick Calc Release, która pozwala pozbyć się kamienia i wapiennego osadu.
  • PHILIPS DST8050/20 Azur 8000 Series - kolejny świetnie oceniany model z tej serii: silne uderzenie pary to 260 g/min, pojemność zbiornika na wodę 0,35 l i moc 3000 W. Znajdziemy tutaj wszystkie omówione wcześniej funkcje i technologie. To dopracowany model, który będzie strzałem w dziesiątkę, gdy zależy nam na najwyższej jakości żelazku.

Żelazka w sklepie MediaMarkt to szeroki wybór modeli - zarówno tych podstawowych, jak i bardziej zaawansowanych. Dobrze zwrócić uwagę na innowacyjne rozwiązania, które sprawiają, że prasowanie będzie bardziej efektywne, a przy tym - przyjemniejsze!

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu
reklama