Innowacyjne żelazka - o czym pamiętać przy wyborze?

Szukając innowacyjnych żelazek, warto wiedzieć, na jakie aspekty zwracać uwagę. Jedną z najważniejszych kwestii są funkcje parowe. Silne uderzenia pary pomogą poradzić sobie z nawet uporczywymi zagnieceniami. Co więcej, niektóre modele z taką opcją pozwalają na prasowanie pionowe, czyli tak, jak umożliwiają to stacje parowe - bez rozkładania deski! To duże ułatwienie, jeśli chcemy na szybko poprawić zagniecenia tuż przed wyjściem. Takie dopracowane modele cieszą się coraz większą popularnością, nic dziwnego - są znacznie wygodniejsze w użyciu.

Ale to nie koniec - inną ważną funkcją jest ochrona prasowanych ubrań. Najczęstszym problemem przy prasowaniu jest nieodpowiednie dobranie temperatury do rodzaju prasowanej tkaniny. Raczej to, a nie pozostawienie żelazka na prasowanej bluzce czy sukience jest głównym powodem zniszczeń odzieży. Na szczęście są na to sposoby! Warto zwrócić uwagę na automatyczny dobór temperatury. W żelazkach Philips nazywa się to OptimalTemp. Dzięki tej funkcji nie musimy ręcznie regulować temperatury i sprawdzać dokładnie oznaczeń na metkach. Połączenie odpowiedniej temperatury stopy żelazka z wyrzutem pary zapewnia bezpieczeństwo prasowanych tkanin i minimalizuje ryzyko, że nasze ulubione ubrania ulegną przypadkowemu zniszczeniu. To bardzo wygodne rozwiązanie, oznacza bowiem, że musimy mniej angażować się w dobór odpowiednich parametrów.

Jaki model z taką funkcją wybrać? Jest sporo możliwości!

Żelazka z automatycznym doborem temperatury

Marka Philips jest jednym z liderów jeśli chodzi o żelazka. Nic dziwnego, OptimalTemp to jedna z flagowych technologii tego producenta, dlatego polecane modele sygnowane są właśnie jego znakiem. Czy polecamy same drogie modele? Żelazko z funkcją OptimalTemp możemy kupić za nieco powyżej 400 zł - jest więc to inwestycja, która szybko się zwróci, pomoże znacząco skrócić czas prasowania. Na jakie konkretnie żelazka warto postawić?

  • PHILIPS DST8020/20 Seria Azur 8000 - zbierający pozytywne opinie model o sile uderzenia pary 240 g/min, pojemniku na wodę 0,3 l i mocy 300 W. Oprócz funkcji OptimalTemp, warto zwrócić uwagę na automatyczne wyłączanie oraz możliwość pinowego wyrzutu pary - to przydatne na co dzień rozwiązanie! Inteligentna technologia wytwarzania pary pozwala dostosować jej strumień do ruchów wykonywanych za pomocą żelazka. Dzięki temu pozbędziemy się zagnieceń znacznie szybciej.
  • PHILIPS DST8030/70 Seria Azur 8000 - model o silnym uderzeniu pary 240 g/min, pojemniku na wodę 0,35 i mocy 3000 W - parametry są więc podobne do omawianego wcześniej modelu. Tak, jak i zastosowane technologie - wszystkie rozwiązania znajdziemy również w tej propozycji. Warto zwrócić uwagę na stopę żelazka - SteamGlide Elite. Świetnie sprawdza się na każdym rodzaju tkanin, zapewniając płynność prasowania. Przy tym - łatwo ją wyczyścić! To również model, który jest łatwy w konserwacji - odpowiada za to Quick Calc Release, która pozwala pozbyć się kamienia i wapiennego osadu.
  • PHILIPS DST8050/20 Azur 8000 Series - kolejny świetnie oceniany model z tej serii: silne uderzenie pary to 260 g/min, pojemność zbiornika na wodę 0,35 l i moc 3000 W. Znajdziemy tutaj wszystkie omówione wcześniej funkcje i technologie. To dopracowany model, który będzie strzałem w dziesiątkę, gdy zależy nam na najwyższej jakości żelazku.

Żelazka w sklepie MediaMarkt to szeroki wybór modeli - zarówno tych podstawowych, jak i bardziej zaawansowanych. Dobrze zwrócić uwagę na innowacyjne rozwiązania, które sprawiają, że prasowanie będzie bardziej efektywne, a przy tym - przyjemniejsze!