reklama

Wiedźmin 3 nadal z problemami. Gracze narzekają na najnowszą aktualizację od CD Projekt RED

Grzegorz Chruścielewski | 02.04.2023 11:52 Kategorie: Newsy

Kolejna generacja Wiedźmina 3 od początku ma wiele problemów. Optymalizacja nie zachwyca, a od ostatniej aktualizacji, gracze nie są w stanie swobodnie cieszyć się rozgrywką. Kłopotów niestety jest wiele.

Wiedźmin 3 wciąż z problemami
Wiedźmin 3 wciąż z problemami | fot.elements.envato.com
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Problemy pojawiły się w grudniu wraz z ulepszoną wersją Wiedźmina 3

W grudniu zeszłego roku ukazała się zupełnie nowa wersja Wiedźmina 3. Twórcy zapowiadali, że będzie ona znacznie ulepszona. Poprawie miała ulec między innymi optymalizacja czy oprawa graficzna. Niestety już od samego początku gracze napotkali sporo problemów. Obiecane ulepszenie optymalizacji pozostało jedynie wspomnieniem, a błędy w grze można od tamtej pory spotkać właściwie na każdym kroku. Z pomocą ruszyli moderzy, a twórcy gorączkowo zaczęli naprawiać Wiedźmina. Niestety nie wyszło to najlepiej. Niektóre wprowadzone łatki, generowały kolejne nowe błędy i ostatecznie CD Project Red musiało wydawać aktualizacje, naprawiające poprzednie. Tak właśnie gracze oraz twórcy dotarli do wersji 4.02. Aktualizacja, która miała być kołem ratunkowym, w rzeczywistości wywołała tylko więcej problemów.

Poprawki, których nie widać. Wydajność procesora nie uległa zmianom

Od pojawienia się aktualizacji 4.02 gracze mają sporo powodów do narzekania. Choć twórcom udało się naprawić sporo rzeczy, to jednak wiele problemów wciąż występuje. Prawie nie widać zmian w aktualizacji, a FPS-y graczy dzielących się swoimi przeżyciami, naprawdę straszą.

„Wersja na DX12 wciąż jest kompletnie popsuta. Nie widzę żadnej różnicy po patchu. Wersja na DX11 zapewnia mi 60 klatek na sekundę, podczas gdy DX12 wciąż oferuje całkowicie niegrywalne 20-25 FPS na tych samych ustawieniach”

- pisze użytkownik Reddita o nicku JiveTrain. Niestety najnowsza aktualizacja do Wiedźmina zdecydowanie nie pomogła graczom używającym DirectX 12, choć w patch note-ach znalazła się o tym wzmianka. To jednak nie wszystko. Obiecanej poprawy pracy procesora również nie zauważono. Ponadto codziennością dla graczy Wiedźmina 3 stają się także liczne błędy graficzne. To jednak wciąż nie są największe problemy. U niektórych graczy, Wiedźmin 3 nie działa wcale.

Niektóre błędy zignorowano, ale pojawiły się też nowe. Niektórzy gracze nie są w stanie grać

Od pojawienia się aktualizacji 4.02 niektórzy gracze nie są już w stanie grać w Wiedźmina 3. Powód? Crash programu i powracanie do pulpitu. Problem jest jednak dość spory, ponieważ u niektórych fanów tytułu, zdarza się to nawet po kilku minutach od włączenia gry. Gracze są zdesperowani do tego stopnia, że zaczęli nawet szukać możliwości powrotu do starszej wersji Wiedźmina 3. Twórcy natomiast rozkładają ręce i każą czekać na kolejne łatki. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy ma się pojawić następna aktualizacja.

Problemy są nawet z pobieraniem aktualizacji do gry z platformy Steam

Problemy jednak występują już nawet na etapie próby pobierania aktualizacji z platformy Steam. Wielu graczy dostaje komunikat, że nie mają połączenia z internetem. Co więcej, kiedy uda się już poradzić z tym problemem, pojawia się kolejny. Tym razem z prędkością pobierania. U wielu graczy wartości podczas ściągania aktualizacji wniosły aż 0 B/s. Jednak patrząc na patch 4.02 od strony technicznej, być może warto wstrzymać się z jego pobieraniem.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu