Granie w gry pozwala na wykorzystanie wolnego czasu

Z reguły jest tak, że codziennie mamy wolny czas. Chociaż coraz częściej mówimy, że tego czasu nie mamy, to jednak wynika przeważnie on ze złej organizacji naszego dnia. Co robią młode osoby w wolnym czasie? Często grają w gry i ten okres spędzają na granie na komputerze, konsoli czy telefonie. Należy jednak zauważyć, że na grach wychowało się niejedno pokolenie i nawet 40 czy 50-latkowie przychodząc z pracy siadają w fotelu i poświęcają pewien wycinek czasu na gry. Patrząc na całe zjawisko gier, to o wiele lepiej jest grać w gry niż marnować czas. Gry mają swoją fabułę i przechodzenie kolejnych etapów potrafi wciągnąć na długi czas i dzięki temu gracz ma poczucie, że nie zmarnował tych chwil. Nie ma niczego złego w odreagowaniu swojego trudnego dnia poprzez granie w FIFĘ czy Call of Duty.

Odreagowanie trudnego dnia

Nie ma co ukrywać, że w życiu każdego z nas zdarzają się gorsze chwile. Nie wychodzimy nam w pracy, mamy złe relacje z bliskimi czy też z ukochaną osobą. Generalnie zawsze znajdzie się jakiś powód do zmartwień. Pogrążanie się jednak w swoich słabościach nie powinno nam często towarzyszyć, bo można się zadręczać na siłę. Warto zatem uciekać od złych myśli poprzez granie w gry i wsiąknąć w świat wirtualny. Niektórzy preferują wyjście do ludzi, pójście na spacer, a jeszcze inni mogą wybrać granie w gry. Nie ma w tym niczego złego i nawet poświęcenie godziny dziennie może sprawić, że negatywne emocje znajdą swoje ujście na klawiaturze czy padzie od konsoli.

Zbyt mocne wsiąknięcie w świat wirtualny

Granie w gry również ma swoje wady. Największą z nich jest możliwość uzależnienia, niezależnie od wieku. Tak jak już wspomnieliśmy, gry cały czas poprawiają się pod kątem graficznym, co sprawia, że chętnie spędzamy nad nimi kolejne godziny. Trudno jest oderwać się od grania jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Często przeciągamy granie mówiąc sobie "jeszcze parę minut". Zdarza się, że te minuty zamieniają się w godziny. Pomimo ogromu zalet, gry również mogą uzależnić, a odciągnięcie się od nich jest niełatwe. Osoby uzależnione są w stanie poświęcić dla gier wszystko. Dzieje się to nie tylko wśród osób młodych, uczących się, które mają potencjalnie więcej wolnego czasu, ale również i starszych. Dzieci potrafią poświęcać naukę oraz wszelkie sprawdziany, by grać w gry, a z kolei starsi wieczory, by być mniej efektywnym w pracy. Niestety, gry zniszczyły już niejednego człowieka. Istotne w takiej sytuacji jest to, aby otoczenie pilnowało gracza i nie dopuszczało możliwości zbyt dużego poświęcenia czasu na gry. Samokontrola jest bardzo wskazana, więc najlepszym rozwiązaniem jest zdrowy rozsądek i wykonywanie wszelkich obowiązków dnia codziennego, by granie stało się do nich dodatkiem, a nie priorytetem.

Szansa na poznanie interesujących osób

Gry komputerowe oferują graczom możliwość grania przez internet, z której sporo osób korzysta. Nic więc dziwnego, że w świecie online stykają się ze sobą miliony graczy każdego dnia. Będąc aktywnym graczem internetowym, jest to doskonała okazja do tego, żeby poznać osoby, z którymi potem można spędzać wolny czas. Nie ma nic lepszego jak przebywanie z osobami mającymi takie same zainteresowania. Właśnie dlatego warto takie relacje przenosić na grunt życia realnego. Trzeba powiedzieć, że w związku z coraz większym zrównaniem świata rzeczywistego i wirtualnego, granie online sprawia, że osoby łączą się w pary, a potem powstają z tego małżeństwa. Można więc powiedzieć, że jest to aspekt społeczny, towarzyski, dzięki któremu można ułożyć sobie przyszłość.

Podsumowanie

Wszystkie aspekty, o których wspomnieliśmy prowadzą do jednego - do zdrowego rozsądku. Gry mogą być świetnym wypełnieniem czasu wolnego, ale mogą też stać się przekleństwem. Zdecydowanie zachęcamy was do tego, by prowadzić aktywne życie towarzysko, by nie zbyt mocno wsiąkać w wirtualny świat i nie pozwolić mu się zbytnio zdominować.