The Division 3 oficjalnie zapowiedziane. Co wiadomo na ten moment?

Na razie nie można spodziewać się wielu konkretów dotyczących The Division 3, ale jedno jest pewne - nad grą czuwać będzie znany producent, który już wcześniej był związany z serią. Julian Gerighty, którego nazwisko jest dobrze znane fanom serii, został mianowany producentem wykonawczym marki The Division. Julian będzie nadzorował to uniwersum zaraz po premierze gry Star Wars Outlaws, nad którą obecnie pracuje jako dyrektor kreatywny.

Warto także podkreślić, że Julian Gerighty ma ogromne doświadczenie w tworzeniu dwóch poprzednich części The Division. Zgodnie z oficjalnym komunikatem, producent będzie nadzorował nie tylko rozwój Tom Clancy's The Division 3, czyli nowej odsłony znanej serii, ale także innych projektów związanych z tą serią, takich jak mobilna gra Tom Clancy's The Division Resurgence i Tom Clancy's The Division Heartland. Jednym z kluczowych zadań Juliana Gerighty'ego będzie także stworzenie zespołu odpowiedzialnego za pracę nad zapowiedzianą "trójką" pod przewodnictwem Massive Entertainment. To oznacza, że choć jeszcze długo nie doczekamy się premiery The Division 3, to projekt jest już pewnie w fazie rozwoju.

Julian Gerighty będzie pracować nad The Division 3. To cenna informacja

Ubisoft zaskoczył graczy brakiem konferencji, spektakularnego zwiastuna CGI czy nawet jednego screena. Julian Gerighty jest teraz producentem wykonawczym marki The Division, ale musi jeszcze ukończyć prace nad Star Wars Outlaws. Obecnie pełni funkcję dyrektora kreatywnego w produkcji osadzonej w świecie Gwiezdnych Wojen, ale wydaje się, że prace są na finiszu, co pozwoli mu skupić się na kolejnym dużym projekcie Ubisoftu. Zaangażowanie i rozumienie marki przez Juliana, połączone z jego szerokim doświadczeniem w tworzeniu gier, czynią go idealnym kandydatem do stworzenia nowej ery w Tom Clancy's The Division.

"Zaangażowanie i zrozumienie marki przez Juliana w połączeniu z jego szerokim doświadczeniem w tworzeniu gier sprawiają, że idealnie pasuje do zadania zapoczątkowania nowej ery Tom Clancy's The Division. Jego umiejętność budowania relacji opartych na współpracy odegra kluczową rolę w przyszłości Tom Clancy's The Division, z prawie 40 milionami użytkowników wszystkich tytułów"

- powiedział Thomas Andrén, dyrektor zarządzający Massive Entertainment, studia Ubisoft. Sam Julian Gerighty potwierdził na stronie Ubisoftu, że każda część The Division musi oferować najwyższą jakość.

"Jest tylko kilka gier, o których mogę powiedzieć, że powaliły mnie na kolana, gdy zobaczyłem je po raz pierwszy, a Tom Clancy's The Division jest jedną z nich. Natychmiast się wciągnąłem, podobnie jak wielu innych, którzy są częścią naszej oddanej społeczności graczy. To przywilej i zaszczyt móc nadal tworzyć niesamowite i niezapomniane przeżycia w tym niesamowitym świecie z najbardziej utalentowanymi zespołami na całym świecie i nie mogę się doczekać, co przyniesie przyszłość"

– powiedział Julian Gerighty, producent wykonawczy Tom Clancy's The Division Jednakże, na konkretne informacje dotyczące The Division 3 będzie trzeba jeszcze trochę poczekać.

Choć nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie pojawi się The Division 3, jedno jest pewne - fanów serii czekają emocjonujące nowe przygody w ulubionym świecie. Warto czekać więc z niecierpliwością na więcej szczegółów i zwiastuny, które zapewne zostaną zaprezentowane w przyszłości. Ostateczna data premiery pozostaje jednak na razie tajemnicą.