Ubisoft powróci do pirackich klimatów. Powstanie remake Assassin’s Creed 4: Black Flag

Raiu | 02.07.2023 14:39

Prawie 10 lat temu, serca fanów uniwersum Assassin’s Creed podbiła kolejna odsłona serii. Była ona jednak zupełnie inna niż poprzednie. Rozgrywka mocno skupiała się na pirackich klimatach. Gracze mogli nie tylko zanurzyć się w ulubionym świecie pochłoniętym wojną między bractwem Assassin-ów, a Templariuszami, ale także objąć stery na własnym statku. Okazuje się, że Ubisoft planuje zrobić remake. Kiedy gracze ponownie będą mogli ponownie stoczyć bitwy morskie?

Assassin’s Creed 4: Black Flag
Assassin’s Creed 4: Black Flag | Fot. Ubisoft/ youtube.com
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Ubisoft się nie poddaje. Remake Assassin’s Creed 4: Black Flag to jedynie kwestia czasu

Choć wiele osób obawiało się, że Skull and Bones będzie realnym zagrożeniem dla remake’u Assassin’s Creed 4: Black Flag, to jak się jednak okazuje, nie ma się czego bać. Ubisoft nie zamierza się poddawać i według ostatnio podanych informacji, firma jest w początkowej fazie prac nad wspomnianą grą. Jak podaje portal lowcygier.pl, twórcy zapowiadają, że planują przystosować produkcję do możliwości nowej generacji konsol. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość. Według serwisu kotaku.com, informacje na temat remake’u Assassin’s Creed 4: Black Flag, które do tej pory zebrano, są jedynie przeciekiem. Nie wiadomo więc kiedy dokładnie miałaby nastąpić premiera. Warto jednak założyć, że może się ona odbyć dopiero za kilka lat. Czy jest więc na co czekać? Wiele osób z pewnością powiedziałoby, że zdecydowanie tak. Opinia publiczna oraz krytycy już w kilka dni po premierze czwartej części Assassin’s Creed zgodnie okrzyknęli ją jedną z najlepszych. Remake z pewnością ucieszy więc wielu fanów serii.

Assassin’s Creed 4: Black Flag nieco różnił się od innych części. Na czym polega rozgrywka?

Na czym polega wyjątkowość czwartej odsłony Assassin’s Creed? To właśnie w tej grze, gracze otrzymali możliwość wcielenia się w rolę kapitana pirackiego statku. Choć oczywiście główne mechaniki serii zostały zachowane, a niektóre nawet rozwinięto, to dość ciekawym zabiegiem był wybór głównego bohatera. W tej części gracze mogli wcielić się w Edwarda Kenway’a (dziadka Connora Kenway'a z Assassin's Creed III), pochodzącego z Walii, który był na co dzień piratem. Fani serii pokochali jednak koncepcję produkcji. Otwartość świata, liczne abordaże, czy też po prostu pływanie samodzielnie rozwijanym statkiem, sprawiały, że gra byłą naprawdę przyjemna i dawała ogromną ilość radości na wiele godzin. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób pragnie remake’u ulubionej części. Fani serii mogą więc zacierać ręce. Wystarczy chwila cierpliwości, a prędzej czy później, miłośnicy pirackich przygód będą mogli ponownie cieszyć się przygodami na otwartym oceanie.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu
reklama