Jakimi właściwościami może nas zaskoczyć tymianek?

Właściwości tymianku

Tymianek to roślina przyprawowa, która znana jest też jako naturalny lek na wiele schorzeń. Ta wyjątkowa przyprawa kojarzona jest z rejonem śródziemnomorskim, znana i ceniona jest jednak w całej Europie. Nie powinno to dziwić, gdyż szerokie możliwości jej zastosowania oraz niezwykle korzystny wpływ tymianku na ludzkie zdrowie stają się najważniejszymi walorami tej rośliny.

W jaki sposób tymianek wypływa na nasze zdrowie?

Tymianek należy do tych ziół, które sławę zdobyły jako skuteczni pogromcy bakterii. Najczęściej w medycynie naturalnej sięga się po przygotowany z tego zioła napar, który pomaga w przypadku problemów z gardłem. Pomaga m.in. przy zapaleniu gardła, jest też ceniony jako pomocnik w leczeniu zapalenia migdałków. Prowadzone są też badania, które mają potwierdzić korzystny wpływ tego zioła na pracę ludzkiego mózgu. Jak wynika ze wstępnych badań, tymianek faktycznie wywiera korzystny wpływ na nasz układ nerwowy. Jest to jedno z tych odkryć, z którymi świat współczesnej nauki wiąże wiele nadziei.

Tymianek jako przyprawa - do jakich potraw dodawać tymianek?

Jako przyprawa tymianek z powodzeniem może być stosowany do pizzy oraz zapiekanek. Często przepisy zalecają stosowanie tej przyprawy jako dodatku do potraw mięsnych, które dzięki tej roślinie nabierają wyjątkowego aromatu i sprawiają mniej problemów z trawieniem.

Dieta z tymiankiem

Dieta, w której pojawiają się zioła, bez wątpienia staje się korzystniejsza dla naszego zdrowia niż ta, w której podstawową przyprawą jest sól. Sięgając po tymianek, możemy sprawić, że nasze dania będą nie tylko doskonale smakowały, ale staną się znacznie zdrowsze. Ta przyprawa to wyjątkowy dar natury, z którego wyjątkowych właściwości bez wątpienia warto skorzystać.