Nowy tytuł od Naughty Dog. Czy fani The Last of Us doczekają się kontynuacji?

Seria The Last of Us to jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych produkcji w świecie gier wideo. Pierwsza część, wydana w 2013 roku, zdobyła ogromne uznanie za głęboką narrację, emocjonalne walory oraz oszałamiający postapokaliptyczny świat. Jej kontynuacja, The Last of Us II, która ukazała się w 2020 roku, również wywołała wiele dyskusji i podziwu za swoją złożoność moralną oraz rozwinięte postacie. Oczekiwania fanów wobec ewentualnej trzeciej części są więc ogromne, a Neil Druckmann i zespół Naughty Dog mają trudne zadanie sprostać wysokim wymaganiom graczy, jakie sami ustanowili. Według niektórych doniesień twórcy chcą stanąć przed tym wyzwaniem. Czy trzecia część ulubionej serii zbliża się do swojej premiery?

W pierwszych dniach lipca pojawiły się w przecieki dotyczące The Last of Us 3, które sugerowały, że gracze zobaczą zupełnie nową grupę bohaterów. Niemniej jednak oficjalna prezentacja tego projektu wciąż pozostaje w sferze spekulacji. W międzyczasie Neil Druckmann ponownie potwierdził, że wraz z zespołem Naughty Dog pracuje nad "niezapowiedzianą" grą. Niedawno został on oficjalnie ogłoszony reżyserem i scenarzystą nowej produkcji od studia. Zaktualizował swoje informacje na Instagramie, choć nie ujawnił żadnych dodatkowych szczegółów. Wielu fanów jest przekonanych, że tajemniczy projekt to właśnie The Last of Us 3. Trzeba przyznać, że Neil Druckmann w ostatnim czasie miał ręce pełne roboty, biorąc czynny udział w tworzeniu serialu „The Last of Us”, który zdobył uznanie widzów i krytyków na całym świecie. Nowa informacja zamieszczona w opisie jego instagramowego konta wskazuje, że obecnie zajmuje się pisaniem scenariusza i reżyserowaniem niezapowiedzianej dotychczas gry. Pogłoski o nowym projekcie Neila Druckmanna krążą po internecie już jakiś czas, a sam Neil jeszcze w styczniu zeszłego roku podsycał wyobraźnię graczy, mówiąc o nowym projekcie, którego nie może ujawnić. Istnieje spora szansa, że będzie to właśnie długo wyczekiwane The Last of Us III. W wywiadzie dla Entertainment Weekly na temat serialu The Last of Us od HBO Druckmann został zapytany o trzecią odsłonę serii. Udzielił jednak dość wymijającej odpowiedzi.

„Jeśli chodzi o następną grę od Naughty Dog, to nie mogę nic powiedzieć, bo mój dyrektor prasowy mnie zabije”. Oczywiście „grą od Naughty Dog” może być cokolwiek, niekoniecznie The Last of Us Part 3, ale w takim wypadku Neil mógłby po prostu powiedzieć „nie”.

- powiedział w wywiadzie z uśmiechem. Tak czy inaczej, Naughty Dog pracuje nad kolejnym projektem, ale na pełne ujawnienie jeszcze trzeba poczekać.