reklama

Trwają prace nad nowym Wiedźminem. Andrzej Sapkowski potwierdza

Raiu | 16.08.2023 18:10

Wszystkich fanów serii „Wiedźmin” na pewno ucieszy ta informacja. Andrzej Sapkowski oficjalnie potwierdził, że pracuje nad kolejną książką. Co więcej, według niektórych źródeł, tytuł ma się ukazać najdalej za rok. Co wiadomo o następnej powieści? Odpowiadamy.

Nowa część Wiedźmina! Andrzej Sapkowski potwierdza
Nowa część Wiedźmina! Andrzej Sapkowski potwierdza | ActuaLitté/ flickr.com
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Andrzej Sapkowski potwierdza pracę nad kolejną książką. Kiedy będzie nowy „Wiedźmin”?

„Wiedźmin” zdobył swoich fanów na całym świecie. Uniwersum, które stworzył Andrzej Sapkowski, wzbudza ogrom emocji. Przygody Geralta oraz jego kompanów nie raz przysporzyły sporo śmiechu, ale i łez. Nic więc dziwnego, że tak wiele fanów tego świata z niecierpliwością wyczekuje na kolejną część książki. Jak oficjalnie potwierdza Andrzej Sapkowski, marzenie może już niedługo stać się rzeczywistością. Jak opowiedział autor podczas wywiadu dla ukraińskich fanów fantastyki, od pewnego czasu pilnie pracuje nad kolejnymi przygodami Geralta z Rivii.

„Niechętnie mówię o tym, co robię, zanim nie skończę tego robić. Bo dopóki nie skończyłem, uważam, że tego nie ma. Ale ponieważ dla Ukraińców zawsze robię wyjątki, teraz też zrobię. Tak, pracuję nad nową książką o Wiedźminie. I to dosyć pilnie.”

- słyszymy podczas wywiadu. Na ten moment nie do końca można jednak jednoznacznie stwierdzić, co dokładnie autor miał na myśli, używając określenia „pilnie”. Choć w dalszej części wywiadu, sprecyzował, że powinno mu to zając krócej niż rok, to mimo wszystko nie warto przywiązywać się do tej informacji. Nie wiadomo do końca, na jakim etapie jest jego praca. Głównie z tego powodu, warto założyć, że niestety szacowany czas może się nawet znacznie wydłużyć.

"W zasadzie to nigdy takich rzeczy nie mówię, dlatego, że ze mną nigdy nie wiadomo. Może coś zrobię, a może nie zrobię. Do tej pory, jak mówiłem, że coś napiszę, a nie napisałem, to ludzie mieli pretensje, jakbym ich oszukał."

- przyznał Andrzej Sapkowski w tym samym wywiadzie.

Czego jednak można się spodziewać po kolejnej książce z uniwersum „Wiedźmina”? Jak wypowiadał się już wcześniej sam autor powieści, z dużą pewnością można zakładać, że nie będzie to sequel. Sapkowski już nie raz informował fanów, że nie będzie kontynuował historii Geralta. Nie ma jednak nic przeciwko, aby rozszerzać jego historię. Fani mogą więc spodziewać się prequela lub sidequela. Trzeba jednak przyznać, że miłośnicy uniwersum już bardzo długo czekają na kolejną część. Ostatnia powieść z serii miała swoją premierę w 2013 roku. Tak więc od wydania ostatniej książki minęło aż 10 lat. Z tego powodu, nie ma w tym nic dziwnego, że miłośnicy uniwersum „Wiedźmina” z tak ogromną radością przyjęli informację o nowej książce.

"Świetna wiadomość, chętnie sięgnę!"

- piszą entuzjastycznie fani na portalu gry-online.pl.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu