Artykuł Partnera

TOP 3 liczniki rowerowe marki Garmin EDGE w 2023

redakcja | 06.03.2023 16:24

Liczniki rowerowe to niewielkie urządzenia o sporych możliwościach, które są niezbędnym elementem wyposażenia każdego rowerzysty, traktującego jazdę na rowerze nie tylko jako sposób na spędzenie wolnego czasu, ale także jako formę treningu. Licznik rowerowy pozwala bowiem śledzić przejechany dystans, prędkość, czas jazdy, a bardziej zaawansowane modele zapisują również lokalizację, dokładne informacje na temat przebytej trasy, kadencję, tętno i wiele więcej. Z tego też względu dobrej jakości licznik rowerowy to konieczność dla każdego, kto chce monitorować swoje wyniki treningowe czy też analizować przebytą trasę. Liczniki rowerowe montuje się zazwyczaj na kierownicy lub mostku, z kolei czujniki odpowiedzialne za pomiar przebytego dystansu i prędkość montuje się najczęściej na widelcu oraz szprychach przedniego koła, z kolei czujnik kadencji mocuje się na ramieniu korby.

rowerzysci
rowerzysci | fot. elements.envato.com
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Garmin Edge 530

Garmin Edge to jeden z podstawowych liczników rowerowych oferowanych przed markę Garmin. Jest to dość niedrogie urządzenie o sporych możliwościach pomiarowych i wysokiej skuteczności. Model ten to następca liczników Garmin Edge 520 i 520 plus, który wiele rozwiązań czerpie z wyższego modelu Edge 830, z tą różnicą, że w tym przypadku urządzenie nie posiada dotykowego ekranu, a fizyczne przyciski, co dla niektórych osób może być sporą zaletą. Licznik ten dostarcza takich informacji jak prędkość, dystans, czas jazdy, wysokość, dokładna lokalizacja, tętno, kadencja, moc i wiele więcej. Brak dotykowego ekranu może być zarówno zaletą, jak i wadą. Faktem jest jednak to, że przyciski fizyczne nie zapewniają tak dużej wygody w korzystaniu z urządzenia, jak ekran dotykowy i przez to utrudnią nieco nawigowanie i przeglądanie małpy na uprzedzeniu, co jest z pewnością jednym z minusów tego modelu.

Garmin Edge 530 będzie z pewnością znakomitym rozwiązaniem dla rowerzystów, którzy szukają sprawdzonego i niezawodnego licznika rowerowego, ale nie chcą wydawać sporej ilości pieniędzy na najdroższe modele. Licznik ten będzie więc idealny zarówno dla amatorów, jak i zawodowych rowerzystów, którym zależy na skuteczności i niskiej cenie komputera rowerowego.

Garmin Edge 830

Garmin Edge 830 to nieco droższy i bardziej zaawansowany licznik rowerowy. Mimo że na pierwszy rzut oka nie różni się on zbyt od modelu 530, to w rzeczywistości jest kilka różnic, które sprawiają, że w niektórych przypadkach będzie to znacznie lepszy wybór. Podstawową różnicą jest z pewnością to, że model Edge 830 posada dotykowy ekran, który znacząco ułatwia korzystanie z urządzenie, szczególnie w przypadku posługiwania się mapami. Model ten jest więc idealnym rozwiązaniem dla osób, którym wystarczają funkcje i możliwości, jakie oferuje model Edge 530, jednak chcą, aby licznik rowerowy posiadał ekran dotykowy.

Garmin Edge 1030 Plus

Garmin Edge 1030 Plus to już zupełnie inna liga niż dwa poparzenie liczniki rowerowe. Jest to bardzo zaawansowanie urządzenie pomiarowe, posiadające znacznie większy ekran dotykowy niż inne modele z serii Edge, co bardzo pozytywnie wpływa na komfort użytkowania tego urządzenia. Ponadto wersja Edge 1030 Plus została wyposażona w nowy moduł GPS, który pobiera znacznie mniej energii, a przy tym jest bardziej skuteczny i niezawodny. Dzięki temu czas pracy urządzenia uległ wydłużeniu i obecnie wynosi on do 24 h przy wykorzystaniu pełnych jego możliwości oraz nawet do 48 godzin ciągłej rejestracji aktywności w przypadku bardziej ograniczonego monitorowania bez dodatkowych czujników, akcesoriów i aktywnego trasowania. Różnicę widać również w szybkości i kulturze pracy działania urządzenia.

garmin_fw22fot. whitepress.com | garmin_fw22

Użytkownicy urządzeń Edge 530 oraz 830 po zmianie na model 1030 Plus nie odczują może ogromnych różnic, jednak osoby planujące zakup pierwszego licznika rowerowego i posiadające odpowiednio duży budżet powinny rozważyć zakup modeli Garmin Edge 1030 Plus, który z pewnością zapewnia największe możliwości i wygodę użytkowania.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu
reklama