Kolejny Horizon potwierdzony. Rozpoczęto prace nad trybem online

Niedawne zmiany w studiu Guerrilla Games, dostarczyły graczom ciekawych informacji. Fani serii Horizon, mogą już zacierać ręce. W oficjalnym komunikacie właściwie zapowiedziano kolejne części przygód Aloy.

"Mamy pełne zaufanie do naszego nowego kierownictwa, które poprowadzi Guerrilla Games ku świetlanej przyszłości, rozszerzając świat Horizona o kolejną przygodę Aloy oraz nasz ekscytujący projekt online. Michiel van der Leeuw (reżyser techniczny) skupi się na przyszłej technologii i strategii dotyczącej silnika Decima."

- można przeczytać na oficjalnej stronie Guerrilla Games. Oczywiście z komunikatu nie wynika, że Horizon 3 jest pewne, natomiast może to być zapowiedź na przykład kolejnego dodatku. Ciekawa informacja dotyczy także tak zwanego „projektu online”. Nie jest wiedzą tajemną, że multiplayer powstaje już od pewnego czasu. Fani serii Horizon mają więc na co czekać. Choć żadne daty nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone, to jednak trzeba przyznać, że to prawdziwa gratka dla miłośników tytułu.

Niedawno wyszedł kolejny dodatek. Rozszerzenie jest dobre, ale krótkie

O serii Horizon jest ostatnio bardzo głośno. Nie chodzi jednak jedynie o ciekawy komunikat studia Guerrilla Games. Powodem jest także niedawno wydany dodatek Burning Shores, który od początku wzbudzał nieco kontrowersji. Wielu osobom nie spodobał się fakt, że rozszerzenie historii Aloy wydano jedynie na konsole PlayStation 5. Niektórzy uznali to za wymuszenie ze strony twórców, które miało na celu skłonić graczy do zakupu sprzętu od Sony. To jednak nie wszystko. Choć wiele osób twierdzi, że gameplay dodatku oraz sama fabuła, są bez zarzutu, to jednak jest spory minus. Jak można przeczytać na stronie ppe.pl, Burning Shores zdaniem recenzenta jest zdecydowanie za krótkie. Antagonistę widać dość rzadko (zaledwie dwa lub trzy razy) a główna linia fabularna, wydaje się nie być zbyt dobrze rozwinięta. Dodatek miał więc ogromny potencjał pod względem opowiadanej historii. Niestety prędkość, z jaką prowadzona jest fabuła, nie sprzyja odpowiedniej immersji.

Warto wspomnieć także o plusach. Mimo wszystko podczas wykonywania misji, jak twierdzą gracze, można się naprawdę świetnie bawić. Nowe mechaniki oraz bronie również dobrze spełniają swoje zadania. Jeśli więc krótki czas rozgrywki nie stanowi problemu dla gracza, z pewnością będzie się świetnie bawić.