Trzeci sezon The Last of Us może nigdy nie powstać. Twórcy nie dają gwarancji

Jak komentują twórcy serialu, trzeci sezon może nigdy nie powstać. Niestety przez wiele czynników, HBO nie jest pewne czy będzie w stanie opowiedzieć historię do końca. O co chodzi? Jak podaje portal gram.pl, twórcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że drugi sezon The Last of Us może nie wystarczyć, aby przedstawić całą fabułę z kolejnej odsłony gry. Niestety nie są jednak pewni, czy uda się wyprodukować następną część ich produkcji.

"Myślę, że Craig i Neil wciąż zastanawiają się, gdzie zakończą historię. Słyszeliśmy, że jest pomysł na 3 sezon serialu, ale w tym momencie zajmujemy się po jednym sezonie na raz. Aktualnie nie ma gwarancji, że będziemy mieli sezon 3, ale wiem, że obaj mają wizję na kolejne odcinki. Czy to nadaje się do wyprodukowania większej ilości sezonów, jeszcze nie wiem."

- powiedziała szefowa HBO Drama, Francesca Orsi, odpowiedzialna między innymi za The Last of Us. To jednak nie wszystko. Nawet jeśli trzeci sezon produkcji miałby powstać, to i tak trzeba by było poczekać na niego kilka lat. Z jakiego powodu? Między innymi przez to, że nawet drugi sezon będzie mieć premierę być może dopiero w 2025 roku.

Kiedy drugi sezon The Last of Us? Trzeba będzie trochę poczekać

27 lutego 2023 roku HBO potwierdziło produkcję drugiego sezonu The Last of Us. Choć fani z pewnością wyczekują na niego z niecierpliwością, to jednak jak się okazuje, muszą uzbroić się w cierpliwość. HBO przekazało, że premiera może odbyć się nawet w 2025 roku. Z jakiego powodu, sezon ukaże się tak późno? Między innymi przez strajk scenarzystów, który rozpoczął się w maju. Niestety ze względu na to wydarzenie, opóźnione zostały zdjęcia, a nawet castingi do nowych ról, które mają pojawić się w serialu. Trzeba jednak być dobrej myśli. W końcu The Last of Us dokonało rzadkiego osiągnięcia. Z odcinka na odcinek, oglądalność serialu wzrastała. Do 9. Odcinka wzrost widowni przekroczył 75%. Był to absolutny rekord, jeśli chodzi o HBO. Dzięki temu możemy mieć pewność, że produkcja jest na pewno ważna dla firmy. Będą więc chętnie dążyć do jak najszybszego opublikowania kontynuacji.