Ten odstraszacz sprawi, że kuny uciekną w popłochu

Monika Kulik | 12.06.2023 21:38

Kuny, choć są małe i niepozorne, mogą stać się istną zmorą dla wielu posiadaczy domów i właścicieli pojazdów. Te drobne zwierzęta potrafią zadawać spore szkody, gryząc kable samochodowe czy niszcząc izolacje domów. Ale jak skutecznie odstraszyć kuny? Oto sprawdzony odstraszacz, który działa lepiej niż pułapka! 

Kuna, ilustracja do artykułu
Kuna, ilustracja do artykułu | envato, autor WildMediaSK
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Naturalne metody odstraszania są najbezpieczniejsze, często najbardziej skuteczne a przede wszystkim najbardziej moralne!  Kuny są zwierzętami o bardzo czułym węchu, więc intensywne zapachy skutecznie je odstraszają. Stosuj naturalne sposoby odstraszania gryzoni i innych szkodników w Twoim domu lub ogrodzie, zamiast niehumanitarnych pułapek. 

Naturalne metody odstraszania kun

Środkami, które warto wypróbować, są:

  • Olejki eteryczne - zwłaszcza te o silnym, intensywnym zapachu, takie jak olejek z mięty pieprzowej czy lawendowy. Możemy nasączyć waciki olejkiem i umieścić je w miejscach, gdzie podejrzewamy obecność kuni.
  • Kostka do toalet o zapachu cytrusowym, również umieszczona w miejscach, gdzie pojawia się kuna lub w samochodzie atakowanym przez kuny. Gryzonie wręcz nie znoszą tej woni, 
  • Kocie lub psia sierść - koty i psy to naturalni wrogowie kun, dlatego też ich obecność oraz zapach mogą odstraszyć niechciane gości. Nie chodzi tu o bezpośredni kontakt, ale o naturalną reakcję kuni na obecność potencjalnego wroga.  

Zobacz również u nas: jak pozbyć się ślimaków z ogrodu, ślimak to kolejny wróg posiadaczy domów i ogródów. 

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu
reklama