Stalker 2 jeszcze w tym roku? Powstała interesująca plotka

Jeszcze w sierpniu odbędzie się Gamescom 2023. Według informacji podanej przez GSC Game World, na wydarzeniu ma się pojawić demo Stalker’a 2. Fani postapokaliptycznych klimatów z pewnością czekają na więcej informacji. Gra ma być przede wszystkim strzelanką, ale będzie zawierać także elementy RPG. Wiele miłośników tego typu tytułów z niecierpliwością wyczekuje na każdą informację o ukraińskiej produkcji. Nic w tym dziwnego. Wydawca napotkał sporo problemów. Wojna z Rosją, ale także wyciek danych, opóźniały zdecydowanie premierę. Z tego powodu fani od dłuższego czasu czekają na każdą informację na temat terminu, w jakim gra zostanie wydana. Niedawno powstał przeciek. Jak widnieje na stronie gry na platformie Steam, tytuł powinien mieć premierę jeszcze w 2023 roku. Co więcej, będzie to najpewniej grudzień. Nie podano jednak dokładnej daty.

Nic więc dziwnego, że miłośnicy tego typu gier zwrócili uwagę na pewien szczegół. Na oficjalnej stronie sklepu Plaion, pojawiła się możliwa data premiery. Według opublikowanej informacji Stalker 2 miałby zostać wydany 1 grudnia 2023 roku. Sprawa jest tym bardziej intrygująca, że w dokładnie ten sam sposób wyciekła data premiery Darksiders 2 na Nintendo Switcha. Czy jest to prawdziwa informacja? Jak podaje portal gry-online.pl, niestety nie do końca. Pracownicy strony poprosili polski oddział Plaion o komentarz w tej sprawie. Dostali następującą wiadomość.

"[…] ten rzekomy „wyciek” daty premiery to po prostu błąd naszego sklepu Game Legends. Na karcie produktu miał się znaleźć standardowy placeholder 31.12.2023 zamiast wcześniejszego 31.12.2022, a albo w wyniku błędu maszyny, albo człowieka wprowadzony został 1 grudnia."

Jak widać na oficjalną informację, na temat daty premiery, trzeba jeszcze chwilę poczekać. „Wyciek” był niestety jedynie błędem na stronie internetowej Plaion’u. Warto jednak zaznaczyć, że jeśli chodzi o informację podaną na platformie Steam, GSC Game World w żaden sposób nie potwierdziło, ale też nie zaprzeczyło, że jest ona prawdziwa. Można więc mieć nadzieję, że gra zostanie wydana już pod koniec tego roku. Wszyscy fani postapokaliptycznych klimatów mogą więc wyczekiwać na kolejną grę w tej tematyce.