Transformacja codzienności

Sieć 5G to pewnik jeśli chodzi o inwestycje na całym świecie. Wiedzą o tym największe mocarstwa, jak USA czy Chiny, ale wiedzą także mniejsze kraje, w tym Polska. 

Nic dziwnego, to właśnie dzięki „piątce” możliwe jest powstawanie nowoczesnych fabryk, usprawnianie transportu na ich terenie, ułatwianie codziennej pracy ludzi. 

Sieć 5G to zaprogramowane roboty, które dają nieskończone możliwości, to wysoka energooszczędność i niezwykła szybkość. Dzięki sieci 5G możliwe jest przesyłanie 100 razy więcej danych niż w przypadku sieci innych generacji.  Choć 5G to stosunkowo nowa sieć (wdrażana od 2019 roku), szacuje się, że będzie główną technologią komunikacji mobilnej aż do 2030 roku, kiedy zapewne stery przejmie sieć 6G.

5G w duecie z IoT

Nie ma wątpliwości, że technologia 5G to konieczność, której muszą przyjrzeć się wszystkie nowoczesne, idące z duchem czasu przedsiębiorstwa. Tak samo, jak IoT, czyli Internet of Things (Internet rzeczy). Co to takiego? Mówiąc najprościej, IoT to wszystkie urządzenia inteligentne, które potrafią nie tylko komunikować się z człowiekiem, ale i między sobą. A więc nie tylko my zlecamy urządzeniu konkretną czynność do wykonania, ale urządzenia między sobą również mogą „rozmawiać”.

W połączeniu z siecią 5G to prawdziwa rewolucja. Piątka daje maszynom wolność od nadmiaru kabli. Szacuje się, że za około 4 lata na świecie będzie około 64 mld urządzeń bazujących na Internecie Rzeczy, które łącznie będą odpowiedzialne za ponad połowę przesyłanych za pośrednictwem sieci danych. Wraz z 5G to duet nie do zatrzymania.

Sieć 5G w połączeniu z IoT to dla firmy oszczędność czasu, lepsza wydajność maszyn, obniżenie kosztów operacyjnych, zapobieganie problemom technologicznym czy większa kontrola nad procesem produkcji. Ta lista będzie rosnąć z biegiem czasu, dlatego każde przedsiębiorstwo, które nie chce zostać wyeliminowane, powinno już dziś na poważnie zainteresować się duetem 5G+IoT.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://www.orange.pl/poradnik-dla-firm/siec-i-transmisja/5g-internet-dla-ludzi-i-maszyn/.