O czym opowiada The Last of Us? Fani postapokalipsy mają tu czego szukać

The Last of Us to w pewnym sensie serial o „zombie” (choć tego określenia nie używa się ani w grze, ani w serialu). Joel oraz Ellie muszą zmierzyć się z trudnościami, jakie stawia przed nimi postapokaliptyczny świat. Przemierzają kolejne miejsca, dotknięte epidemią, która dwadzieścia lat wcześniej kompletnie zmieniła całą kulę ziemską. Jak się jednak okazuje, niektóre osoby są całkowicie odporne na tak zwaną zarazę. Jedną z nich jest właśnie Ellie, którą Joel ma za zadanie przetransportować bezpiecznie do naukowców, którzy gorączkowo poszukują leku. Jednak świat dotknięty tak poważną epidemią jest pełen niebezpieczeństw. Tak więc dwójka głównych bohaterów ma niełatwe zadanie przed sobą, które dodatkowo zacieśnia ich więzi.

The Last of Us bije swoje własne rekordy popularności. Już od pierwszych dni po premierze stało się hitem

Serial okazał się prawdziwym hitem na całym świecie. Z ciekawością oglądali go nie tylko gracze, którzy przeszli wcześniej The Last of Us, ale także zupełnie nowi odbiorcy. Tak więc produkcja w ciągu pierwszych dwóch dni przekroczyła 10 milionów oglądających. To jednak nie wszystko. The Last of Us stale zdobywało kolejnych fanów. Tak więc już po piątym odcinku, serial mógł się pochwalić średnią oglądalnością na poziomie 30 milionów. Co ciekawe, to prawie tyle ile ludzi mieszka w całej Polsce. Natomiast ósmy odcinek serialu obejrzało zarówno na platformie streamingowej jak i w telewizji ponad 8 milionów widzów.  Dało to aż 74% wzrost w stosunku do emisji pierwszego odcinka, a także nowy rekord pobity przez The Last of Us.

HBO zapowiada kolejny sezon. O czym będzie opowiadać?

Po tak ogromnym sukcesie HBO już zapowiedziało kolejny sezon produkcji. Ellie będzie musiała ponownie zmierzyć się z przeciwnościami losu i pozbierać się po dramatycznych wydarzeniach pierwszej części. Jak opowiada showrunner serialu, w drugim sezonie widzowie powinni dowiedzieć się więcej o „Searafitach”, kulcie, który pojawia się w drugiej odsłonie gry. Co więcej, trzeba przygotować się na dość spory skok w czasie. Fabuła drugiego sezonu, ma odbyć się aż pięć lat po wydarzeniach z pierwszej części. Zdjęcia już się rozpoczęły i jak zapowiada HBO kolejnej odsłony produkcji, fani mogą spodziewać się w połowie 2024 roku. Co ciekawe prędzej czy później ma wyjść również trzeci sezon. Choć nie ma jeszcze nawet kolejnej części gry, to twórcy serialu postanowili zdradzić, że na jego koniec będzie trzeba długo czekać.