reklama

Resident Evil 4 Remake ze świetną sprzedażą. Twórcy prezentują imponujące dane

Raiu | 18.04.2023 09:55

Capcom zdecydowanie ma powód do dumy. Zaledwie dwa dni od wydania remake'u Resident Evil 4, tytuł osiągnął niesamowite wyniki. Gra, która już wcześniej zachwyciła graczy, ponownie bryluje na platformie Steam. Firma publikuje wyniki sprzedażowe i są one naprawdę zaskakujące. Oczywiście w pozytywnym sensie.

Resident Evil 4 Remake
Resident Evil 4 Remake | Fot. re_games/ instagram.com
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Seria Resident Evil od lat zachwyca graczy. Na czym polega i o czym opowiada tytuł?

Seria Resident Evil sięga jeszcze XX wieku. Pierwsza odsłona tytułu została wydana w 1996 roku, na konsolę PlayStation. Fabuła opowiada o zmaganiach różnych bohaterów z tajemniczym wirusem, który opanował część świata przez działania tajemniczej korporacji Umbrella. Tytuł już od samego początku zbierał całkiem niezłe recenzje. Resident Evil ma całkiem spore grono fanów, które z każdym dniem się poszerza. Wiele osób pokochało horror, za klimat oraz wciągającą rozgrywkę, połączoną z niecodzienną fabułą. Jeśli jeszcze nie miałeś/aś okazji poznać historii tego świata, a wiesz, że gry mrożące krew w żyłach, przypadają ci zwykle do gustu, nie ma na co czekać. Tym bardziej że właśnie nadarzyła się świetna okazja, aby poznać zremake'owaną rozgrywkę czwartej części odsłony serii.

Gracze długo czekali na remake. Zdecydowanie warto było czekać

Firma Capcom, która jest odpowiedzialna za serię Resident Evil, niedawno wydała kolejny remake, jednej z części serii. Mowa konkretnie od Resident Evil 4. Fabuła poprowadzi graczy podobnie jak oryginał. Poznają oni losy Leona S. Kennedy’ego, który jest byłym funkcjonariuszem policji w Raccoon City. Mężczyzna będzie mieć za zadanie odszukać zaginioną córkę prezydenta. Leon będzie mierzyć się z wieloma problemami. Będzie musiał stawić czoła sekcie Los Iluminados oraz oczywiście pladze, przez którą ludzie zamieniają się w potwory. Zadanie nie będzie proste, a gracze z pewnością będą mieć sporo do roboty. Jak zresztą widać po wynikach sprzedaży tytułu, fani Resident Evil zdecydowali się ponownie doświadczyć fabuły oraz rozgrywki czwartej odsłony.

Wyniki sprzedażowe są świetne. Capcom ma powody do dumy

Capcom ma powody do dumy. Jeszcze przed premierą, Resident Evil 4 zyskało spore uznanie w oczach krytyków. Natomiast tuż po premierzy do pozytywnych recenzji dołączyli także sami gracze. To jednak nie wszystko. Sukces Japończyków jest znacznie większych. W ciągu pierwszych dwóch tygodni od wydania remake’u sprzedano aż 4 miliony cyfrowych kopii gry. Jak widać Capcom zrobił ogrom naprawdę dobrej roboty. Zarówno fani serii, jak i nowi zaciekawieni odbiorcy tłumnie ruszyli po kolejne egzemplarze tytułu. Pozostało jedynie gratulować sukcesu.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu