Ratchet & Clank: Rift Apart pojawi się na komputerach osobistych. Kiedy premiera?

Fani gier konsolowych z pewnością przynajmniej słyszeli o tym tytule. Ratchet & Clank podbił serca wielu osób na całym świecie. Z pewnością ucieszy więc fakt, że już niedługo będzie można rozgrywać przygody tytułowych bohaterów także na komputerach osobistych. Kiedy dokładnie odbędzie się premiera? Ratchet & Clank: Rift Apart zostanie wydane na PC już 26 lipca 2023 roku. Niedawno poznaliśmy nieco więcej informacji na temat premiery. Znamy cenę oraz platformy, z których będzie można pobierać grę.

Jaka będzie cena gry? Na tych platformach zostanie wydana

Co dokładnie wiemy o grze? Premiera nastąpi 26 lipca 2023 roku. Znamy także cenę oraz platformy, na których zostanie wydana. Ratchet & Clank: Rift Apart będzie dostępny na Steami oraz w Epic Game Store. Co więcej, to właśnie na tych platformach można składać już przedpremierowe zamówienia. Warto jednak znać wcześniej cenę. Aktualnie grę wyceniono na 259 złotych. Choć cena może wydawać się wysoka, to jednak trzeba pamiętać, że produkcja jest naprawdę dobrze oceniana przez graczy oraz krytyków. Co więcej, twórcy zapowiadają, że zamierzają w pełni wykorzystać możliwości komputerów osobistych.

Co gra zaoferuje graczom komputerów osobistych? Gra wykorzysta moc urządzenia

Ratchet & Clank: Rift Apart już niedługo zostanie wydane na komputery osobiste. Twórcy chcą jednak w pełni wykorzystać moc urządzeń. Co dokładnie zostanie zmienione względem konsoli? Odpowiadamy.

  • Twórcy zamierzają wprowadzić do gry opcję ray tracingu.
  • Zostanie wprowadzona obsługa ultrapanoramicznych monitorów o proporcjach 21:9, 32:9 oraz 48:9.
  • Wprowadzone zostanie inteligentne skalowanie grafiki NVIDIA DLSS 3, AMD FSR 2, Intel XeSS oraz autorska technologia Temporal Injection od Insomniac Games.
  • W grze ma być również wspierana obsługa kontrolera DualSense, ale możliwe będzie również używanie klawiatury oraz myszy.
  • Gra będzie posiadać pełne wsparcie dla zapisów w chmurze.

Dla kogo jest ta gra? To dobrze znana platformówka

Choć Ratchet & Clank to dość dobrze znana seria gier konsolowych. To jednak nie każdy może sobie zdawać sprawę z tego, dla kogo dokładnie jest ten tytuł. Co więc oferuje produkcja? Ratchet & Clank to gra akcji typu TPP. To już kolejna odsłona serii, która opowiada o przygodach tytułowych bohaterów. W tej części Ratchet oraz Clank trafiają do alternatywnej rzeczywistości. Mechanika gry polega na elementach strzelania, ale także przechodzenia platformowych poziomów. Jeśli więc lubisz gry przygodowe z liniową fabułą, w których trzeba wykazać się zręcznością, to na pewno tytuł dla ciebie.