reklama

Ranking aplikacji do treningu 2022/2023. Najskuteczniejsze aplikacje treningowe

redakcja | 14.12.2022 13:18 Kategorie: Trening Aplikacje na smartfona

Osobisty trener w Twoim smartfonie? Tak, to możliwe! Skuteczne aplikacje treningowe wprowadzą Cię do świata aktywności fizycznej i pomogą przebrnąć przez pierwszy, najtrudniejszy etap. Prezentujemy zestawienie najlepszych aplikacji treningowych.

aplikacje treningowe
aplikacje treningowe | fot. elements.envato.com
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Coraz więcej osób rozumie, że aby móc zadbać o formę, nie wystarczy tylko o tym myśleć. Zdrowy tryb życia staje się po prostu trendy, co należy uznać za niezwykle pozytywne zjawisko. Chcesz rozpocząć swoją przygodę z aktywnością fizyczną w zaciszu własnych czterech ścian? Pomogą Ci w tym skuteczne aplikacje treningowe. 

W jakim treningu może pomóc nam nasz smartfon?

Na początku wypada wspomnieć, że żadna, nawet najlepsza aplikacja nie zastąpi spersonalizowanego treningu. Jeżeli jednak twoim celem jest zadbanie o zdrowie i formę, a nie przygotowanie się do profesjonalnych zawodów, narzędzia tworzone przez zawodowców dla amatorów sprawdzą się bardzo dobrze. Ich funkcjonalność umożliwia poznanie tajników skutecznego i bezpiecznego treningu, ułatwia pilnowanie planu treningowego i zapewnia solidną porcję motywacji.

W jakich treningach mogą pomóc aplikacje sportowe? Dosłownie we wszystkich. W repozytoriach Google Play i App Store można  znaleźć narzędzia tworzone pod kątem wykonywania ćwiczeń relaksacyjnych (np. jogi), cardio i interwałowych. Nie brakuje też aplikacji opracowanych specjalnie dla joggerów, biegaczy długodystansowych i osób nastawionych na rozwijanie wszystkich grup mięśniowych. W skrócie, dla każdego coś dobrego.

Najskuteczniejsze aplikacje treningowe - ranking

Oferta w tej kategorii aplikacji jest ogromna, co paradoksalnie nie ułatwia dokonania wyboru. Na szczęście nie musisz sprawdzać wielu apek, by wybrać tą najlepszą. Oto lista sprawdzonych propozycji, odpowiadających na różne potrzeby i oczekiwania.

  1. Nike Traning Club: treningi. Zestawienie otwiera jedna z najbardziej uniwersalnych aplikacji treningowych. NTC to narzędzie, z pomocą którego wykonasz niemal każdy trening: od ćwiczeń siłowych, przez jogę, aż po ćwiczenia cardio. Programy treningowe zostały przygotowane przez ekspertów i profesjonalnych sportowców. W aplikacji znajdziesz praktyczne filmy instruktarzowe i wskazówki głosowe.
  2. Nike Run Club: trening biegowy. Kolejna propozycja sygnowana przez Nike. Ta aplikacja została opracowana specjalnie z myślą o miłośnikach biegania. Skorzystają z niej nie tylko osoby chcące przygotować się do maratonu, ale także początkujący, którzy w świecie joggingu stawiają dopiero pierwsze kroki i nastawiają się na bieganie rekreacyjne, nie wyczynowe.
  3. Fitnoteq. Nasza kolejna propozycja to jedna z najbardziej rozbudowanych aplikacji fitness. Fitnoteq oferuje dostęp do niezwykle obszernej bazy treningów. Znajdziesz tam wskazówki dotyczące m.in. ćwiczeń cardio, jogi, pilatesu, fitnessu dla kobiet w ciąży i mam z dzieckiem. Warto podkreślić, że w bazie regularnie pojawiają się nowe kursy, tworzone przez profesjonalistów.
  4. Ćwiczenia w Domu - Bez Sprzętu. Zestawienie zamyka aplikacja, która przypadnie do gustu osobom chcącym trenować z wykorzystaniem ciężaru swojego ciała. Ta praktyczna apka zawiera zestawy ćwiczeń, które pomogą rozwinąć wszystkie najważniejsze grupy mięśniowe, bez konieczności stosowania drogich przyrządów i zapisywania się na siłownię. 
Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu