Nie jest łatwo pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Na powodzenie w odchudzaniu składają się cztery podstawowe czynniki: determinacja, systematyczność, prawidłowo skomponowana dieta i aktywność fizyczna. Jeżeli nie dopilnujesz któregoś z nich, Twoje starania mogą zakończyć się fiaskiem. Na szczęście istnieją aplikacje, które znacząco pomogą ci przebrnąć przez wszystkie fazy procesu odchudzania. 

Czy schudnę z pomocą smartfona?

Na wstępie należy zaznaczyć, że żadna, nawet najlepsza aplikacja nie wykona za nas planu treningowego i nie przygotuje prawidłowo zbilansowanego posiłku. W pierwszej kolejności, należy odkryć w sobie pokłady samozaparcia i zorientować się na osiągnięcie wyznaczonego celu. Aplikacja do odchudzania może być jedynie praktyczną pomocą w liczeniu kalorii, analizie składu produktów i prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń. To, czy skorzystasz z niej we właściwy sposób, zależy wyłącznie od Ciebie. 

Musisz pamiętać, że w procesie odchudzania, kluczowym czynnikiem jest regularność. Jeżeli dopilnujesz planu treningowego i zadbasz, by na stół zawsze trafiał posiłek dostosowany do Twojego zapotrzebowania kalorycznego, osiągniesz sukces. Rezultaty nie pojawią się już po kilku dniach, na to nie możesz liczyć. Warto jednak wykazać się wytrwałością, bo gubiąc zbędne kilogramy, zyskujesz zdrowie i wyśmienite samopoczucie.

Lista skutecznych aplikacji do odchudzania - ranking

Nie wiesz, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia, komponować posiłki i liczyć kalorie? Zatem nasze propozycje skutecznych aplikacji do odchudzania są odpowiedzią na Twoje potrzeby.

  1. Fitatu Licznik Kalorii i Dieta. Ta aplikacja pomoże każdemu, kto walczy z nadwagą lub otyłością. Fitatu to potężna baza zdrowych przepisów i kompletnych menu, praktyczny licznik kalorii, kalkulator wartości odżywczych i dziennik odżywiania. Apka ma kilka ciekawych funkcji, a jedną z najbardziej przydatnych jest możliwość skomponowania prawidłowo zbilansowanego posiłku w oparciu o zawartość lodówki.
  2. Odchudzanie dla mężczyzn. Nasza kolejna propozycja to 30-dniowy plan treningowy dedykowany dla panów. Aplikacja skupia się na ćwiczeniach, które każdy może wykonywać w swoim domu. Twórcy zadbali, by to praktyczne narzędzie odpowiadało na potrzeby możliwie najszerszej grupy użytkowników. Do wyboru masz ćwiczenia dla początkujących, jak i dla bardziej zaawansowanych.
  3. Odchudzanie dla kobiet. Było coś dla mężczyzn, czas więc na aplikację stworzoną specjalnie z myślą o paniach. To praktyczne narzędzie skupia się na prostych, ale skutecznych treningach pozwalających spalić tłuszcz z brzucha oraz zredukować obwód ud i ramion.