reklama

Radzimy, jak założyć portfel Bitcoin na Androidzie!

redakcja | 19.07.2023 13:16

Czy założenie portfela na Bitcoiny, który będzie działał na Androidzie to skomplikowane zadanie? Niekoniecznie! Korzystając z naszego poradnika, z pewnością zaoszczędzisz sporo czasu. Dowiesz się też, jak dbać o bezpieczeństwo swojego cyfrowego kapitału oraz poznasz najpopularniejsze aplikacje dostępne na rynku!

| fot. whitepress.com
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Jaki portfel do kryptowalut wybrać – to pytanie, które zadaje sobie coraz więcej osób! 

O tym, że kryptowaluty nie są już tylko cyfrową, stworzoną z myślą o nerdach, ciekawostką, dobitnie świadczą najnowsze dane Eurostatu. Szacuje się, że niemal 10% Europejczyków posiadało lub wciąż posiada choćby niewielką liczbę krypto. Mówimy więc o około 40 milionach osób. To tak, jakby wszyscy obywatele Polski i Łotwy zainwestowali w ten rynek.

Na początku odpowiedzmy na kluczowe pytanie: czym tak właściwie jest portfel kryptowalutowy na Androida? Otóż jest to aplikacja, która umożliwia przechowywanie, wysyłanie i odbieranie cyfrowego kapitału. Jest to klasyczny przykład tzw. portfela software’owego. Poza nim wyróżniamy jeszcze wersje:

  • desktopowe,
  • papierowe,
  • sprzętowe. 

Każda z nich ma swoje unikalne cechy i zabezpieczenia. Portfel działający na Androidzie ma jednak jeden niezaprzeczalny atut: jest z nami praktycznie wszędzie. Jeśli zależy Ci na szybkim dostępie do zgromadzonych cyfrowych aktywów, to jest to idealna opcja, którą zdecydowanie warto rozważyć.

Portfel kryptowalutowy na Androidzie krok po kroku

Założenie i późniejsze korzystanie z takiej aplikacji jest bardzo proste. Praktycznie każdy użytkownik powinien być w stanie samodzielnie założyć taki portfel w kilka-kilkanaście minut. Oto kroki, jakie należy wykonać:

  1. Wybierz interesującą Cię aplikację, np. Coinomi, MyCelium lub BRD. Przed wytypowaniem konkretnej apki zapoznaj się z jej funkcjonalnościami, zabezpieczeniami, ale i opiniami społeczności. Już zwykła lektura komentarzy może dostarczyć Ci sporo cennej wiedzy.
  2. Pobierz i zainstaluj aplikację – najlepiej z oficjalnego sklepu Google Play.
  3. Po pierwszym uruchomieniu softu zaznacz opcję „załóż nowy portfel”.
  4. Teraz musisz przejść przez cały proces rejestracji. Konieczne będzie podanie podstawowych danych oraz adresu e-mail.
  5. Wybierz, a następnie zapisz i dodatkowo zabezpiecz bezpieczną frazę odzyskiwania hasła. Bez niego zalogowanie się do konta może być niemożliwe! 
  6. Aktywuj weryfikację dwuetapową – to dodatkowy bufor bezpieczeństwa, z którego nie warto rezygnować. Może to być np. kod SMS, skan linii papilarnych lub wzór biometryczny twarzy.
  7. Przetestuj portfel, zapoznaj się z najważniejszymi funkcjami. Jeśli coś jest dla Ciebie niejasne, pamiętaj, że wiele użytecznych informacji o tym jak założyć portfel Bitcoin znajdziesz na kryptowaluty2.pl

Pamiętaj, by chronić swój portfel na Bitcoiny, który działa na Androidzie!

Szacuje się, że w całym 2022 roku złodzieje skradli kryptowaluty o łącznej wartości zbliżonej do 4 miliardów dolarów. Lepiej więc dmuchać na zimne i zawczasu odpowiednio zatroszczyć się o swój cyfrowy kapitał – zwłaszcza jeśli zainwestowaliśmy naprawdę sporo! 

Poza silnym hasłem istotne jest też regularne aktualizowanie samej aplikacji portfela. W ten sposób masz pewność, że korzystasz z wersji softu, która – przynajmniej w teorii – jest wolna od luk, które są już znane cyberprzestępcom. Z tego samego względu warto też aktualizować Androida, wliczając w to ściąganie cyklicznie wydawanych łatek zabezpieczeń.

Musisz pamiętać też o tym, że wspomniane wcześniej atuty takich aplikacji, na czele z niemal nieograniczonym dostępem do konta, nie oznaczają, że jest to rozwiązanie idealne. Jeśli nagromadziłeś sporo BTC lub innych cyfrowych walut, to warto zastanowić się nad dywersyfikacją środków, np. eksportując część z nich do portfela sprzętowego, który zazwyczaj będzie przechowywany offline. Znacznie zmniejsza to ryzyko kradzieży, a co za tym idzie, sporych strat finansowych.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu