Finałowy zwiastun wzbudził sporo emocji. Czy jest na co czekać?

Ostatni zwiastun, który został wypuszczony przed premierą Star Wars Jedi: Ocalały, wzbudził ogrom emocji wśród fanów serii. W trakcie dwuminutowego filmiku gracze mogli zobaczyć sporo smaczków. Zaprezentowano urywki rozrywki, dialogi oraz widowiskowe akrobacje wykonywane przez protagonistę tytułu. Trzeba przyznać, że przynajmniej na zwiastunie, mechanika walki wygląda efektownie. Gracze z pewnością nie będą się więc pod tym względem nudzić. Warto wspomnieć także, że jeśli chodzi o grafikę, gra wzbudziła już wcześniej nieco kontrowersji. Wiele osób, zaczęło zarzucać twórcom tytułu, że wcale nie wygląda jak wysokobudżetowa produkcja. Wątpliwości wzbudził między innymi sposób poruszania się głównego bohatera oraz inne drobne niedociągnięcia graficzne. Niestety ciężko na ten moment stwierdzić, czy twórcom udało się z tymi problemami uporać. Jak można jednak usłyszeć na finałowym zwiastunie tytułu, tak o niej wypowiada się dyrektor gry Respawn Entertainment, Stig Asmussen.

„Uważam, iż na wyjątkowość naszego projektu składa się wiele elementów. Mamy w nim tyle różnych systemów oraz mechanik, z połączenia tego wszystkiego wyszło coś niezwykłego”

Trzeba jednak pamiętać, że nawet drobne niedociągnięcia, wielu graczom psują immersję w grze. Tak więc należy mieć po prostu nadzieję, że obietnicę słożone przez Stiga Asmussena zostaną spełnione.

Kiedy będzie premiera? Z czy będzie mierzyć się protagonista?

Druga odsłona serii, czyli Star Wars Jedi: Ocalały, zostanie wydana już 28 kwietnia 2023 roku. Fabuła ma podobno być znacznie mroczniejsza niż w pierwszej części. Historia rozpocznie się 5 lat po wydarzeniach ze Star Wars Jedi: Upadły Zakon. Głównym bohaterem będzie Cal Kaestis, który będzie mieć tylko jedno zadanie do wykonania – przetrwać. Protagonista jest jednym z niewielu pozostałych Jedi w galaktyce i z tego powodu musi podjąć walkę o własne życie. Jak wypowiadał się Stig Asmussen, może to zmusić Cala Kaestisa do prób kontaktu z istotami, z którymi nikt nie chciałby mieć normalnie do czynienia. Jeśli więc interesuje cię taka tematyka, to być może warto czekać na premierę i rozegrać kolejną przygodę w świecie Gwiezdnych Wojen.