Premiera PlayStation 5 Pro coraz bliżej? Najnowsze przecieki na temat nowej konsoli od Sony

Grzegorz Chruścielewski | 05.04.2023 13:07 Kategorie: Czy warto? Gry

PlayStation 5 Pro to zdecydowanie gorący temat. Choć konsola nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana, pojawiło się kilka przecieków. Na urządzenie trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Trzeba jednak przyznać, że informacje, które docierają do graczy, wyglądają na obiecujące.

PlayStation 5 Pro przecieki
PlayStation 5 Pro przecieki | fot.elements.envato.com
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Co wiemy do tej pory? Znamy wstępną specyfikację konsoli

Oficjalne dane nie zostały jeszcze ujawnione. Znamy jednak pewne przecieki. Ważne jednak, aby nie przywiązywać się zbytnio do przedstawionych danych, ponieważ mogą one jeszcze ulec zmianie. Co wiemy więc o PlayStation 5 Pro? Przede wszystkim konsola ma zapewnić znacznie większą wydajność. Niektóre źródła mówią nawet o dwukrotnie lepszej efektywności. To jednak nie wszystko. Przecieki wskazują na to, że Ray Tracing również ma być kilkakrotnie lepszy. Co więcej, konsola ma zostać wyposażona w podobną technologię do AMD Fidelity FX Super Resolution 2.0. Informatorzy mówią także o tym, że przeskok w komponentach urządzenia i jego możliwościach, ma być zdecydowanie bardziej widoczny niż w poprzednim modelu -PlayStation 4.

Ile wyniesie cena za konsolę? Masz czas na zrobienie oszczędności

Choć każda wersja „Pro” kosztuje całkiem sporo, to ta może wprawić w osłupienie. Przecieki donoszą, że konsola PlayStation 5 Pro może kosztować nawet 3000 złotych. Jednak gracze chętni na zakup nowego urządzenia, mają czas na odłożenie pełnej kwoty. Informacje, które znamy, na ten moment mówią, że premiera konsoli ma się odbyć dopiero po koniec 2024 roku. Warto jednak w tym miejscu również wspomnieć, że Tom Henderson, znany branżowy dziennikarz, który jest ceniony, na całym świecie mówi, że ulepszona wersja PlayStation 5 może się właściwie nigdy nie pojawić. Wspomina on jednak, że istnieje szansa, że Sony pracuje po prostu nad nowszą wersją aktualnego urządzenia.

Czy warto czekać na ulepszoną wersję PlayStation 5? Na ten moment ciężko powiedzieć

Jeśli interesujesz się premierą PlayStation 5 Pro, na pewno zastanawiasz się, czy warto będzie dokonać zakupu. Niestety na ten moment ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie. Nawet jeśli Sony zdecyduje się na zaimplementowanie nowinek technicznych wspomnianych w przeciekach, to jednak nie ma gwarancji, że będą one sprawnie działać. Na ten moment standardowa wersja konsoli, nie budzi zbyt wielu zastrzeżeń. To również może być powód, przez który być może należy przemyśleć zakupy. Jeśli przeskok technologiczny nie będzie wystarczająco duży, gracze mogą być zawiedzeni. Warto więc poczekać na oficjalne zapowiedzi i testy wydajności konsoli.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu