Przytłaczająco pozytywne oceny na Steam. Baldur’s Gate 3 zachwycił graczy

Niedawno wydany Bldur’s Gate 3 okazał się ogromnym sukcesem. Już w pierwszym tygodniu od premiery pojawiły się głosy, że tytuł może okazać się nawet grą roku. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. Trzeba przyznać, że Larian Studios wydało produkcję AAA, która jest prawie doskonała. Oczywiście jak w każdej grze zdarzają się błędy, jednak nie psują one immersji. W ciągu pierwszych godzin od wydania Baldur’s Gate 3, po tytuł sięgnęło aż 472 tysięcy graczy. Co więcej, po tygodniu od premiery ta liczba spadła tylko nieznacznie. Warto przyjrzeć się także recenzjom. Jak można zobaczyć na platformie Steam, oceny są przytłaczająco pozytywne. Jeśli więc lubisz gry ze wciągającą fabułą, ale też trudnymi wyborami i turową walką rodem z sesji DnD, Baldur’s Gate 3 jest zdecydowanie produkcją dla ciebie. Komentarze w sklepie Steam mówią zresztą same za siebie.

„Śmiało idź w ten świat! Nie miej wyrzutów sumienia, że przesiedziałeś cały dzień przed komputerem i kolejny i kolejny. Ta gra to złoto!”

- czytamy w recenzjach gry.

W Baldur’s Gate 3 zagrasz nawet na laptopie. Wbrew pozorom gra nie ma wygórowanych wymagań

Choć trzeba przyznać, że Baldur’s Gate 3 wygląda naprawdę ładnie, to wbrew pozorom wcale nie ma wysokich wymagań. Produkcja będzie naprawdę sprawnie działać nawet na niektórych laptopach. Jeśli więc tytuł wpada w twój gust, jednak obawiasz się, że masz za słaby komputer, sprawdź wymagania sprzętowe. Gra jest naprawdę dobrze zoptymalizowana. Możliwe, że nie będzie potrzeby wymiany komponentów w komputerze.

Minimalne wymagania sprzętowe dla Baldur’s Gate 3:

System operacyjny: Windows 10 64-bitowy

Procesor: Intel I5 4690 / AMD FX 8350

Pamięć: 8 GB pamięci RAM

Karta graficzna: Nvidia GTX 970 / RX 480 (4 GB+ VRAM)

DirectX: Wersja 11

Miejsce na dysku: 150 GB dostępnej przestrzeni

Dodatkowe uwagi: Wymagany dysk SSD

Zalecane wymagania sprzętowe dla Baldur’s Gate 3:

System operacyjny: Windows 10 64-bitowy

Procesor: Intel i7 8700K / AMD r5 3600

Pamięć: 16 GB pamięci RAM

Karta graficzna: Nvidia 2060 Super / RX 5700 XT (8 GB+ VRAM)

DirectX: Wersja 11

Miejsce na dysku: 150 GB dostępnej przestrzeni

Dodatkowe uwagi: Wymagany dysk SSD