Historia będzie odzwierciedlać książki. Fani mogą zacierać ręce

Choć na razie wiadomo niewiele, to HBO Max zapowiada, że serial będzie wiernym odzwierciedleniem pierwowzoru z książek. Co więcej, powstanie on we współpracy z Warner Bros oraz Brontë Film TV. Warto również wspomnieć, że w produkcji będzie brać również udział sama autorka - J.K. Rowling. Będzie ona producentką wykonawczą. Jak sama wspomina, wierne odwzorowanie książek jest dla niej priorytetem.

„Jesteśmy zachwyceni, że możemy dać widzom możliwość odkrycia Hogwartu w zupełnie nowy sposób. Harry Potter jest fenomenem kulturowym, a miłość do Czarodziejskiego Świata jest niezmienna. We współpracy z Warner Bros. Television i J.K. Rowling, ten nowy serial Max Original zanurzy się głęboko w każdej z kultowych książek, które fani uwielbiają od tych wszystkich lat”

- powiedział Casey Bloys, prezes i dyrektor generalny, HBO & Max Content. O serialu wiadomo jeszcze kilka innych kwestii.

Co wiadomo o premierze? Fani muszą być cierpliwi

Jak na razie zapowiedzi, choć oficjalne, były jedynie wstępem do samego tematu. Mamy jednak pewną informację, która może być interesująca dla fanów uniwersum. Szef Warner Bros zapowiada, że serial będzie emitowany aż 10 lat. Niestety na ten moment i tak trzeba uzbroić się w cierpliwość. Nie podano jeszcze informacji dotyczących premiery serialu. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że taka produkcja może zająć sporo czasu, a w dodatku pochłonie ogromne ilości pieniędzy. To, co jednak również wiadomo na ten moment, to fakt, że serial będzie dostępny na platformie streamingowej HBO Max. Tak więc to idealna chwila, aby przypomnieć sobie uniwersum oraz przygody tytułowego Harry’ego Pottera.

To dobry moment na przypomnienie sobie uniwersum Harry’ego Pottera. Możesz zagrać w grę lub obejrzeć filmy

Co warto sobie przypomnieć? Z pewnością same książki, na których będzie wzorowany serial. Nie można jednak zapominać o filmach, które zdobyły serca widzów oraz miłośników uniwersum. Osiem części, z pewnością zajmie sporo czasu, tak więc warto zrobić maraton. Warto także zainwestować nieco wolnych chwil w rozegranie niedawno wypuszczonej gry Hogwarts Legacy. Choć nie ma tam postaci, które występują w książkach, to tytuł pozwoli poznać wiele istotnych zagadnień z uniwersum.