Znamy datę PlayStation Showcase 2023. Będzie można restreamować wydarzenie

Długo wyczekiwany pokaz od Sony został wreszcie oficjalnie zapowiedziany. Już w przyszłym tygodniu, gracze dowiedzą się, co przygotowała dla nich firma. Dokładna data wydarzenia została ustawiona na 24 maja 2023 roku o godzinie 22.00. Transmisja z pokazu odbędzie się na YouTube oraz Twitchu. Jak można przeczytać w oficjalnym komunikacie od Sony, na stronie blog.playstation.com, będzie można restreamować wydarzenie. Trzeba jednak liczyć się z ewentualnymi konsekwencjami.

„Należy pamiętać, że transmisja internetowa może zawierać treści chronione prawem autorskim (np. licencjonowaną muzykę), nad którymi PlayStation nie ma kontroli. Witamy naszych niesamowitych współtransmitujących twórców, ale umowy licencyjne pozostające poza naszą kontrolą i mogą zakłócać streamy”.

- czytamy na stronie. Co Sony pokaże najpewniej podczas wydarzenia? Znamy potencjalne tytuły.

Te gry mogą pojawić się na pokazie. Wśród nich Pragmata i Silent Hill 2 Remake

Jedną z najbardziej interesujących rzeczy, które z pewnością interesują graczy to gamingowe nowości, które przygotowało Sony. Znamy kilka tytułów, które mogą pojawić się podczas pokazu. Wśród nich znajdą się długo wyczekiwane produkcje.

Pragmata – od czasu zapowiedzi tego tytułu minęło już naprawdę sporo czasu. O projekcie Capcomu niestety wiadomo niewiele.  Wielu graczy pamięta jednak intrygujący zwiastun przedstawiający postać o dość osobliwym wyglądzie. Przypominała ona nieco astronautę. Co więcej, w zapowiedzi było widać także tajemniczą dziewczynkę o intrygujących umiejętnościach. Obydwie postacie miały ze sobą pewne powiązanie, o którym niestety nie wiadomo zbyt wiele. Trzeba jednak przyznać, że tytuł wygląda naprawdę ciekawie i wielu graczy z pewnością byłoby nim zainteresowanych.

Silent Hill 2 Remake – kultowa seria z 2001 roku zdobędzie nowe życie. Gra otrzyma długo wyczekiwany remake. Jak twierdzą twórcy, prace nad produkcją są już na końcowym etapie. Istnieje więc spore prawdopodobieństwo, że tytuł zostanie zapowiedziany na pokazie PlayStation Showcase 2023.

Spider-Man 2 – to produkcja, której nie może zabraknąć na wydarzeniu. Na kolejne przygody Petera Parkera oraz Milesa Moralesa czeka ogromna ilość fanów. Na starcie z Venomem czekają już naprawdę długo. Choć kolejna część została zapowiedziana w 2020 roku, to dopiero od niedawna gracze mieli szansę na poznanie większej ilości szczegółów. Warto jednak pamiętać, że gra ma być tytułem ekskluzywnym na PlayStation 5. Dzięki temu, posiadacze konsoli będą mogli cieszyć się jakością obrazu w 4K.

Mortal Kombat 12 – według plotek na pokazie gracze zobaczą także zapowiedź kultowej bijatyki. Od ostatniej premiery minęły aż cztery lata. Nic więc dziwnego, że fani serii nie mogą się doczekać, aż otrzymają informację na temat nowej produkcji. Mamy więc dobrą wiadomość. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że kolejna odsłona serii zostanie zapowiedziana na nadchodzącym wydarzeniu Sony.