Netflix dopiął swego. Od teraz trzeba będzie dopłacić za współdzielenie konta

Już od dłuższego czasu Netflix zapowiadał, że będzie ograniczać współdzielenie kont. Choć nie podawano konkretnej daty, to jednak teraz „koszmar” wielu użytkowników stał się rzeczywistością. Netflix oficjalnie rozpoczął rozsyłanie maili, które dotyczą zmian w regulaminie użytkowania platformy.

„Konto Netflix jest przeznaczone do użytku w obrębie jednego gospodarstwa domowego. Wszystkie mieszkające w tym gospodarstwie domowym osoby mogą korzystać z serwisu Netflix bez względu na miejsce pobytu — w domu, poza domem czy na urlopie — i skorzystać z nowych funkcji, takich jak Przenieś profil oraz Zarządzaj dostępem i urządzeniami”

– można przeczytać w serwisie. Choć Netflix nie zabroni korzystania z konta osobom spoza obszaru gospodarstwa domowego, to firma będzie chciała, aby za to zapłacić. Trzeba jednak przyznać, że jak dotąd, streamingowy gigant jest jedynym, który żąda takiej opłaty. Inne portale tego typu, pozwalają bez żadnych przeszkód dzielić się kontem. Między innymi dlatego taka polityka Netflixa jest aktualnie szeroko krytykowana. Niestety jednak pomimo wielu sprzeciwów, miłośnicy seriali wyprodukowanych przez firmę będą musieli od teraz liczyć się z dodatkowymi kosztami.

W jaki sposób należy dołączyć użytkownika? Tyle będzie to kosztować

Jeśli nie chcesz rezygnować ze współdzielenia konta, wyjaśnimy, w jaki sposób możesz dodać nowego użytkownika. Musisz jednak wiedzieć, że za każdą kolejną osobę trzeba będzie dopłacić 9,99 zł w każdym miesiącu.

  1. Wejdź na swoje konto i przejrzyj listę urządzeń, z których się nie logowano.
  2. Następnie usuń z listy sprzęt, który nie znajduje się w twoim gospodarstwie domowym.
  3. Osoba, którą zamierzasz dołączyć, musi w tym czasie założyć własne konto. Nie będzie jednak zobowiązana do opłaty abonamentu.
  4. Na koniec, wyślij nowemu użytkownikowi zaproszenie do przeniesienia profilu do swojego konta. Kiedy zostanie udzielona zgoda przez odbiorcę, konta zostaną połączone.

Nie wszyscy użytkownicy mogą dołączać użytkowników. Te osoby nie będą w stanie tego zrobić

Jak się jednak okazuje, nie każdy będzie mógł skorzystać z nowej opcji. Jeśli korzystasz z najniższego podstawowego abonamentu (opcja za 29,99 zł miesięcznie), to Netflix nie pozwoli dołączyć żadnego kolejnego użytkownika. Jedynie możliwości za wyższą cenę będą oferować taką usługę. To jednak nie wszystko. Osoba, która ma dołączyć do konta, musi także znajdować się w Polsce. Co więcej, jeśli usługa Netflixa została dodana w pakiecie (na przykład z telewizją), to firma również nie pozwoli na dodanie nowego użytkownika. Czas pokaże, czy taki ruch ze strony Netflixa poprawi sytuację finansową firmy. Trzeba jednak przyznać, że wielu osobom bardzo nie spodobały się nowe zasady.