Muszę Cię rozczarować, bo od wielu lat bez zmian, i taki sam stan mamy w roku 2020. Najwyższy budynek w Polsce, który króluje nad zagłębiem najwyższych budynków (głównie wieżowców) w Polsce, niepokonanie jest  Pałac Kultury i Nauki w Warszawie i jeszcze długo to się nie zmieni. 

Ile wysokości ma Pałac Kultury i Nauki?

Jak na polskie warunki jest czym się szczycić, bo przy 42 piętrach ma 237 m. Ta wysokość mierzona jest ze wspornikiem antenowym. Wspornik ten stanowi integralną część iglicy. Wspornik został dodany dopiero w 1994 roku.  Wysokość Pałacu Kultury i Nauki bez iglicy to 187,68 m.

Warszawę można podziwiać z okazałego tarasu widokowego, który znajduje się na 30 piętrze na 113. metrze. 

Czy Pałac Kultury i Nauki w Warszawie to wieżowiec?

Wieżowiec według potocznej definicji to wysoki wielokondygnacyjny budynek przeznaczony do przebywania w nim ludzi (hotele, urzędy, mieszkania). Dodatkowo wieżowiec musi być budynkiem w kształcie wieży, czyli mieć dużą podstawę oraz zwężać się w kierunku czubka. Odróżnia to wieżowce od wysokościowców, które nie mają kształtu wieży. 

Bardzo duże wieżowce  potocznie nazywany bywa drapaczami chmur.

Jeżeli jesteś zainteresowany bardziej szczegółowymi danymi o najwyższym budynku w Polsce to zapraszamy Cię na oficjalną stronę http://www.pkin.pl/