Atrakcje Kijowa

Kijów to piękne zabytki, które najlepiej opowiadają o długiej i trudnej historii kraju. Założone w V wieku miasto może się pochwalić pięknymi cerkwiami oraz socjalistycznymi molochami. Ta różnorodność jest jedną z najbardziej charakterystycznych cech Kijowa. Miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić w czasie wycieczki po tym mieście, nie brakuje, a biura podróży przyciągają ciekawymi programami zwiedzania tego miasta. Jednym z najważniejszych zabytków jest tu Ławra Peczerska z XI wieku. Ten wspaniały monastyr pamięta czasy księcia Jarosława Mądrego, a jego wspaniała architektura zachwyca do dziś. W Kijowie nie można też pominąć soboru Mądrości Bożej, zwanego też Soborem Sofijskim. Zdaniem ekspertów to jedna z najpiękniejszych budowli sakralnych na terenie Europy Wschodniej. Piękne mozaiki i freski z czasów średniowiecza są jego największą ozdobą, a charakterystyczne kopuły już z daleka przyciągają uwagę turystów. Dla Polaków ważnym zabytkiem miasta jest Złota Brama, kojarzona z triumfalnym wjazdem do Kijowa Bolesława Chrobrego. Kijów przyciąga też swymi muzeami, wśród których wyróżnia się Muzeum Bułhakowa. Urządzone w jego domu, od lat 90. XX wieku należy do najchętniej odwiedzanych miejsc w mieście.

Odessa i jej atrakcje

Odessa to kolejne miasto, które może oczarować swą niezwykłością. Jej symbolem stały się Schody Potiomkinowskie oraz potężne porty. To miasto, które może też oczarować swą wielokulturowością. Rosjanie, Ukraińcy, Żydzi i Grecy – wszystkie te nacje przez wieki tworzyły charakter miasta. W tym mieście leżącym nad Morzem Czarnym nie brak też zabytków związanych z Żydami i Cyganami. Różnorodność Odessy oraz jej walory wypoczynkowe stały się głównymi przyczynami jej wielkiej popularności wśród turystów, którzy chętnie zaglądają na jej teren.

Ukraina to piękny kraj, a Kijów i Odessa są jego najwspanialszymi symbolami. Zachwycają one swym charakterem i zabudową, przyciągają też kulturalną różnorodnością. Wizyta na terenie tych miast może się okazać wspaniałym przeżyciem dla każdego turysty, który w czasie swej wycieczki chce poznawać miejsca niezwykłe.