Zimowa aura nie zachęca do wycieczek i innych form aktywności na świeżym powietrzu. Gdy temperatura spada poniżej zera, a z nieba prószy śnieg, większość z nas zmienia się w domatorów. Czas spędzony w czterech ścianach znacząco uprzyjemni sprawnie działający internet. Które oferty warto brać pod uwagę? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych propozycji (stan na grudzień 2022 roku).

Jaki internet potrzebujesz w swoim domu?

Przed domowym internetem stawiamy wiele wyzwań. Łącze ma przecież obsłużyć wszystkie urządzenia, które łączą się z siecią, przede wszystkim komputery, smartfony, tablety i smart TV. Internet stacjonarny służy nam przede wszystkim do szeroko pojętej rozrywki. Łączymy się z siecią, by sprawdzić najnowsze publikacje na ulubionych portalach i blogach, obejrzeć filmy subskrybowanych vlogerów, zapoznać się z filmowymi i serialowymi nowościami w bibliotece serwisów streamingowych i posłuchać albumów ulubionych wykonawców.

Nie można jednak zapomnieć, że internet jest też niezwykle pomocny w komunikacji i nauce. Do tego, coraz więcej osób pracuje w trybie zdalnym. Wniosek? Biorąc pod uwagę potrzeby współczesnego użytkownika sieci, internet mobilny zaspokoi potrzeby tylko nielicznych osób. W większości przypadków, znacznie lepiej sprawdzi się stary, dobry „kabel”, oferujący szybki i nielimitowany transfer.

Lista ofert taniego internetu - zima 2022

Przygotowując zestawienie, pod uwagę wzięliśmy ceny, warunki i parametry techniczne poszczególnych ofert. Uwzględniliśmy wyłącznie niełączone propozycje (bez telewizji, abonamentu telefonicznego itp.) ogólnopolskich operatorów. Pamiętaj, wszystkie warunki lub ich część mogą ulec zmianie.

Vectra

Nasze zestawienie otwiera interesująca propozycja od Vectry. Za 49,99 zł miesięcznie, abonent otrzyma internet bez limitu danych o prędkości pobierania danych do 300 Mb/s i prędkości wysyłania do 40 Mb/s. Instalacja kosztuje symboliczną złotówkę. Zainteresowani podpiszą umowę na 12 miesięcy. W cenie oferowany jest modem WiFi.

Netia

Kolejna interesująca propozycja pochodzi od Netii. Operator oferuje nielimitowany internet 300 Mb/s (prędkość wysyłania to 50 Mb/s) w cenie 50 zł miesięcznie. Aktywacja to koszt rzędu 79 zł. W cenie otrzymujemy router WiFi. Umowa obowiązuje przez 24 miesiące. Uwaga: aktualnie operator oferuje pierwsze 3 miesiące za 0 zł.

Orange

Wymieniając najatrakcyjniejsze propozycje internetu domowego, nie można pominąć oferty Orange. Za 59,99 zł miesięcznie abonent otrzymuje nielimitowane łącze światłowodowe 300 Mb/s (prędkość wysyłania to 50 Mb/s). Aktywacja kosztuje 59,99 zł. Za router WiFi trzeba zapłacić 3,99 zł miesięcznie. Czas trwania umowy to 24 miesiące. Uwaga: Orange aktualnie oferuje 2 miesiące za 0 zł.

Play

Bardzo interesująco przedstawia się oferta Play. Za 60 zł miesięcznie, fioletowy operator oferuje nielimitowany internet 300 Mb/s (prędkość wysyłania to 40 Mb/s). Aktywacja kosztuje 50 zł, a w cenie abonenci otrzymują router WiFi. Co ciekawe, Play zapewnia całkowicie niezobowiązującą, bo bezterminową umowę.