Końcówka roku to gorący okres w świecie gamingu. Długie zimowe wieczory i zbliżające się święta. Dla wydawców gier to świetna okazja, by zasypać nas nowymi pozycjami, a dla graczy – możliwość wzbogacenia swojej biblioteki o kilka interesujących tytułów.

Najbardziej oczekiwane tytuły gier - grudzień 2022

Wśród zapowiadanych nowości jest kilka tytułów, których premiera była zapowiadana na grudzień, ale wydawcy z różnych przyczyn zdecydowali się na przesuniecie daty. Na tej liście znalazły się m.in. Dead Space Remake, Company of Heroes 3, The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom czy Oxenfree 2 : Lost Signals. Co się odwlecze, to nie uciecze, a w oczekiwaniu na przesunięte nowości żaden gracz na pewno nie będzie się nudził.

Końcówka roku to prawdziwa gradka dla miłośników gier RPG, FPS i wyścigów. Będzie akcja, będzie strzelanina i walka z potworami, nie zabraknie też szaleńczej jazdy przy akompaniamencie mocarnych silników. Tytuły, na które gracze czekają z największą niecierpliwością, to bez wątpienia kolejne i odświeżone pozycje z kultowych już serii Need for Speed, Final Fantasy, Dragon Quest i Wiedźmin.

Lista tytułów gier i daty ich premier w grudniu 2022

Na początku miesiąca zadebiutował jeden z najbardziej gorących tytułów tego roku. Mowa o Need for Speed Unbound. Gra zadebiutowała 2 grudnia i wywołała niemałe poruszenie na rynku. To stary, dobry NFS, który przenosi gracza do świata nielegalnego streetracingu. Co wyróżnia tę pozycję na tle wcześniejszych produkcji? Przede wszystkim hip-hopowy klimat i wszechobecne nawiązania do street artu. Poza tym mamy tu całkiem dobry system jazdy, oprawę muzyczną tworzącą niesamowitą atmosferę i zupełnie przeciętną fabułę.

Gra jest dostępna na platformy PC, XOne, Xbox Series, PS4 i PS5.

Jakie jeszcze nowości pojawią się niebawem? Oto lista tytułów, na które warto czekać:

  • Dragon Quest Treasures (premiera: 9 grudnia) – ten tytuł to coś w rodzaju spin-offu popularnej serii. Treasures czerpie pełnymi garściami z mitologii i estetyki wszystkich części Dragon Quest, ale tutaj fabuła skupi się na wyprawach po skarby. Fani produkcji RPG z całą pewnością docenią systemy walk i windowania statystyk oraz możliwość zdobywania nowego sprzętu i odkrywania kolejnych skarbów. Dostępność: platforma Nintendo Switch;
  • Crisis Core: Final Fantasy VII – Reunion (premiera: 13 grudnia) – ten świetny tytuł zadebiutował w 2008 roku, jako propozycja dla użytkowników PSP. Teraz prequel siódmej części jednej z najpopularniejszych serii RPG powraca w odświeżonej wersji, dostosowanej do współczesnych sprzętów i oczekiwań graczy. Pod względem fabularnym, gra wiernie odtwarza scenariusz znany z pierwowzoru. Bohaterem jest Zack Fair – członek paramilitarnej organizacji SOLDIER. Fair musi odnaleźć zaginionego Genesisa Rhapsodosa, zaginionego żołnierza. W trakcie dochodzenia odkryje wiele sekretów z jego przeszłości. Dostępność: platformy Switch, XOne, Xbox Series, PS4, PS5, PC;
  • High on Life (premiera: 13 grudnia) – kolejny tytuł, na który warto czekać, przeniesie graczy do świata pełnego humoru i absurdów. W grze wcielimy się w kosmicznego łowcę nagród, który pracuje w świecie, gdzie obcy porywają ludzi... ot tak, dla zabawy. To bez wątpienia jedna z najbardziej nietypowych strzelanek, która skuci graczy niewybrednym humorem, świetnie skonstruowanymi postaciami i fantastycznymi lokacjami. Dostępność: platformy XOne, Xbox Series, PC;
  • Wiedźmin 3: Dziki Gon next-gen (premiera: 14 grudnia) – na koniec mamy dla was tytuł, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Na kolejną część przygód Geralta z Rivii przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale developerzy z CD Project RED starają się umilić nam ten czas, jak tylko mogą. Ręka do góry, kto z fanów Wiedźmina nie myślał o kolejnym przejściu trzeciej części gry inspirowanej prozą Andrzeja Sapkowskiego? Stawiamy dolary przeciwko orzechom, że gdybyśmy zadali to pytanie na forum publicznym, nie zobaczylibyśmy lasu rąk. Reedycja Dzikiego Gonu wprowadza istotne usprawnienia w obszarze oprawy graficznej, czasu ładowania, korzystania z menusów i rozgrywki, więc użytkownicy najnowszych sprzętów będą mogli przeżyć tę przygodę w zupełnie nowej jakości. Dostępność: platformy Xbox Series, PS5.