Co to jest Minecraft? Zobacz w co grają Twoje dzieci

redakcja | 29.09.2022 06:59

Minecraft to przede wszystkim bardzo popularna gra. Można to śmiało powiedzieć śledząc statystyki liczby graczy grających w Minecrafta. Gra wygląda bardzo niepozornie, nie ma niesamowitej grafiki, wyszukanej fabuły a świat jednak pod jej wpływem oszalał. Tym bardziej jest to dziwne bo w bardzo dużym skrócie Minecraft to po prostu nieograniczona terenem gra, w której gracze budują budowle z sześcianów.

Chłopcy grający w grę. Ilustracja do artykułu o grze Minecraft
Chłopcy grający w grę. Ilustracja do artykułu o grze Minecraft | envato, autor NatalieZera
Obserwuj nas w Google News i otrzymuj codziennie podobne informacje

Na czym polega gra w Minecraft?

W Minecraft możemy wybrać jeden z pośród 2 trybów gry. Jakie tryby gry posiada Minecraft? Pierwszy tryb nazywa się Classic. W trybie tym możemy wyłącznie rozbudowywać nasz minecroftowy świat poprzez dodawania lub usuwanie sześciennych klocków. rozbudowujemy nasz świat, usuwając i dodając sześcienne klocki. Pamiętajcie, że w każdym trybie Miencrafta możemy grać sami lub w multiplayerze. W drugim trybie, który nazywa się survival mode każdej nocy specyficzny świat Minecraft napadają stwory, przed którymi jak się domyślacie musicie się bronić. Sensem i głównym celem Minecraftowej rozgrywki jest crafting. Co to jest crafting? Crafting to po prostu zdobywanie i przetwarzanie surowców. Surowce przetwarzamy w narzędzia i materiały budowlane z których potem wznosimy swoje budowle.

Czy Minecraft jest za darmo?

Minecrafta posiada wersję demo i można go bez najmniejszego problemu wypróbować za darmo, ale za pełną wersję musimy już zapłacić pieniądze. Demo wystarcza jednak aby zakochać się Minecrafcie! Dlatego jak nie chcecie płacić za pełną wersję gry to nie siadajcie do demo Miencraft.

Artykuły z kategorii
Artykuły z portalu
reklama